Сьогодні відбулось кінцеве підготовче засідання у справі щодо газовидобувних робіт в селі Буковець Жденіївської територіальної громади. Наступне засідання, де справу розглядатимуть вже по суті, призначили на 2 лютого 2022 року.

Нагадаємо, Закарпатська обласна прокуратура звернулася із позовною заявою до Господарського суду Закарпатської області через виявлені порушення законодавства при здійсненні  геологорозвідувальних робіт у с. Буковець на Воловеччині. Прокурори наполягають на визнанні незаконним та скасуванні рішення Буковецької сільської ради та визнанні недійсною угоди щодо проведення вищевказаних робіт.

Водночас, ще 19 березня 2021 року Воловецький районний суд визнав недійсними рішення сільської ради с. Буковець про передачу земельних ділянок в оренду АТ «Укргазвидобування». Наразі справа перебуває в апеляції. У зв’язку з її розглядом адвокат фірми-відповідача подав клопотання про закриття судового провадження у Господарському суді Закарпатської області. Проте суддя Ушак на сьогоднішньому засіданні відхилила клопотання та призначила розгляд справи по суті на 2 лютого вже наступного року.

Раніше журналісти проєкту “ПравдаЄ” побували у Жденіївській територіальній громаді на місці робіт АТ “Укргазвидобування” та поспілкувалися з місцевими мешканцями, які поділились власними застереженнями щодо планів газовидобувної компанії.

Наприкінці минулого року мешканці Жденіївської територіальної громади протестували проти будівельних робіт АТ “Укргазвидобування” під горою Пікуй в селі Буковець.