Колишній міністр екології Остап Семерак покинув Україну попри заборону виїзду для чоловіків до 60 років, а соратник Коломойського виїхав з країни як багатодітний батько.

Український політик і колишній міністр екології Остап Семерак та бізнесмен Михайло Кіперман 25 лютого покинули Україну виїхавши через один з митних постів Закарпатської області. Відповідно до документів, наданих джерелами у митниці, бізнесмена вивіз батько нардепа Валерія Лунченка. Ексміністр вивозив частину родини Кіпермана.

Відповідно витягу з Електронного журналу пасажирського пункту пропуску, які є у розпорядженні журналістів журналістів, Остап Семерак 25 лютого о 18:41 перетнув державний кордон по «зеленому коридору» на Toyota Land Cruiser 200 разом із дочками Михайла Кіпермана. Бізнесмен виїхав як пасажир Audi A8 разом із Єлизаветою Лунченко та Валерієм Лунченком – батьком народного депутата від групи групи «Довіра» та одного із засновників політичного сателіта «Рідне Закарпаття» Валерія Лунченка. Обидва залишили країну за паспортом громадянина України.

Днем раніше, 24 лютого 2022 року Державна прикордонна служба України повідомила, що введено заборону на «виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років». Остап Семерак молодший 60-років. В той же час Михайло Кіперман скористався своїм правом багатодітнього батька.

Журналісти звернулися за коментарями до Держприкордонслужби та до прикордонників Закарпатської області. Закарпатські прикордонники відмовились коментувати ситуацію. У головному відомстві відповіли, що не мають доступу «до конфіденційної інформації про третіх осіб, зокрема і перетин ними державного кордону».

Народний депутат Валерій Лунченко підтвердив, що його батьки виїхали з Михайлом Кіперманом. Також нардеп зазначив, що Єлизавета Лунченко – це його матір, а Михайла Кіпермана він особисто не знає.

Остап Семерак – ексміністр екології (2016-2019 роки), народний депутат VI скликання (2007 – 2012 роки, Комітет з питань бюджету) і VIII скликання (2014 – 2016 роки, Комітет з євроінтеграції). У минулому політичний соратник Валерія Лунченка по політичних партіях «Батьківщина» та «Народний фронт».

Михайло Кіперман – представник неформальної бізнес-групи «Приват» Ігоря Коломойського. Колишній чоловік співачки та акторки Віри Брежнєвої.