Змагання з мотокросу, відео з яких викликало обурення громадськості, відбулися на території, що входить до Смарагдової мережі. Йдеться про підніжжя гори Кобила та долину річки Шопурка на Рахівщині, де охороняється багато цінних видів рослин і тварин. Українська природоохоронна група звернулася до поліції та прокуратури з проханням встановити порушників та притягнути їх до відповідальності.

Як зазначається у повідомленні прес-служби ГО «Українська природоохоронна група», змагання мотоциклістів відбулися на території Великобичківського лісгоспу Рахівського району, де подібні заходи, за словами правоохоронців, проводять регулярно.

«Останній такий захід «Hard Enduro (WILD TRAILS)» відбувся біля с. Кобилецька Поляна. Стартовим місцем змагань було підніжжя гори Кобила на місці розташування ботанічного заказника місцевого значення «Арніка». Тут зростає арніка гірська – цінна лікарська рослина. Окрім заказника, маршрут проходив й іншими ділянками Великобичківського лісгоспу. Територія, у межах якої відбувалося пошкодження ландшафтів, входять до Смарагдової мережі Кобила та Долина річки Шопурка», – йдеться у повідомленні Української природоохоронної групи.

За даними організації, тут охороняється 21 вид рослин, занесених до Червоної книги України, 3 види амфібій, 8 видів риб, 5 видів ссавців та зберігається близько 11 оселищ Резолюції 4 Бернської конвенції та видів флори і фауни,що охороняються додатками конвенції.

Природоохоронці нагадують, що мотокрос заборонений на території об’єктів ПЗФ низкою нормативних актів, зокрема Законом «Про природно-заповідний фонд України». Громадська організація вже звернулася до поліції та прокуратури з проханням встановити порушників та притягнути їх до відповідальності.

Нагадаємо, раніше на інцидент відреагував голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, зазначивши, що влада на Рахівщині не надавала дозволу на проведення таких заходів. У поліції Закарпаття також повідомляли, що, після виявлення відео змагань мотоциклістів у мережі, правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження зареєстрували  за ч. 1 ст. 242 ККУ (порушення правил охорони вод). Максимальне покарання за цією статтею – до п’яти років обмеження волі.

Zaholovok.com.ua