Виноградівська міськрада приховала інформацію про зарплати керманичів міста за квітень, проте надала інформацію по нарахуваннях у січні-березні.
Важливо, що з початком війни Виноградівська міська рада засекретила свою роботу. З 27 лютого 2022 року сесії тут проводять у закритому режимі, а на засіданнях можуть бути присутні лише депутати або особи, присутність яких необхідна для розгляду питання.
У перший місяць 2022 року міському голові Виноградова Степану Бочкаю нарахували 119 157 гривень заробітної плати, а у загальному нарахування з оплати праці для працівників міської ради склали 2,08 млн гривень.*
Першому заступнику міського голови Адальберт Сверенко у січні нарахували 91 895 гривень. Заступнику міського голови, що курує земельні питання Сергію Грабарю – 39 663 гривні. Заступнику Віталію Любці, котрий займається рядом соціальних питань, зокрема освітою – 31 404 гривні. Заступнику з господарських питань, Василю Тесличку, нарахували найменше – 24 468 гривень.
Крім того, у січні зарплати у сумі від 40-ти до 81 тис гривень нарахували керуючій справами міськради Світлані Жадік, начальниці бухгалтерського відділу Ганні Козар, начальниці служби управління персоналом Ганні Маркулинець, начальниці відділу економіки Валентині Окутіній, секретарю міськради Сніжані Попович та старості села Олешник Віктору Гаврішу.
Слід додати, що згадані працівники у січні скористались правом на отримання матеріальної допомоги. У лютому-березні нарахована їм зарплата коливалась у межах від 21 до 46 тис гривень.
Премії працівникам міської ради за січень коливались у межах від 1724 до 13 125 гривень.
У лютому сума нарахованих зарплат у міській раді склала трохи більше 2 млн гривень.
Міському голові Степану Бочкаю нарахували його «стандартну» зарплату – 64 732 гривні.
Першому заступнику Адальберту Сверенку – 41 475 гривень. Заступникам Грабарю, Любі та Тесличку – 87 201, 35 400 та 65 816 гривень відповідно. Зарплата Сергія Грабара та Василя Тесличка за цей місяць також включала матеріальну допомогу.
У лютому найбільшу зарплату серед керівників відділів нарахували начальниці відділу економіки Валентині Окутіна – понад 46 тисяч гривень. Як і у січні вона скористалась додатковим правом на матеріальну допомогу.
Премії працівників міськради у лютому коливались від 277 гривень у сторожа до 22 932 гривень у міського голови.
У перший місяць широкомасштабної російсько-української війни сума нарахованих зарплат працівникам Виноградівської міськради дещо зменшилась в порівнянні з попередніми місяцями і склала 1,7 млн гривень.
Степау Бочкаю нарахували 65 808 гривень. Адальберту Свернку – 41 160 гривень, Сергію Грабару – 42 288 гривень, Віталію Любці – 35 400 гривень, Василю Тесличку – 30 279 гривень.
Найбільшу зарплату серед керівників відділів цього місяця нарахували начальнику відділу реєстрації місця проживання Георгію Кавулі – майже 80 тисяч гривень. Посадовець скористався правом на матеріальну допомогу.
Від премій у березні не відмовились. Їх розмір коливався від 367 до 32 760 гривень.
*Заробітна плата, включно з авансом, матеріальною допомогою і преміями, виплачується з місцевого бюджету. Який, у свою чергу, наповнюється коштом платників податків, що живуть і працюють на території Виноградівської громади.
Для того, щоб виплатити зазначену суму, міська рада повинна додатково нарахувати і сплатити ще 22% (від цієї суми) єдиного соціального внеску, т.з. «пенсійні». Ці 22% беруть також з місцевого бюджету.
Але у випадку, коли заробітна плата перевищує 15 мінімальних заробітних плат, то податки нараховуються і відраховуються максимально тільки із суми 97 500 гривень (станом на сьогодні). Усе, що вище цієї суми – не оподатковується. Це означає, що згідно законодавства «велика» зарплата оподатковується не уся, а лише до певної межі.
Надавши публічну інформацію по заробітні плати працівників Виноградівської міської ради у січні-березні, чиновники назвали її поширення некоректним та неприпустимим і додали, що законодавство не надає вичерпного визначення «суспільного інтересу» і, у даному випадку, запитувана інформація такою не є.
На наступний запит, що стосувався зарплат за квітень та ряду питань, які знаходяться у зоні відповідальності Виноградівської міської ради, відповідь не надали зовсім.
Згідно даних з Єдиного веб-портал використання публічних коштів Spending.gov.ua, за першу та другу половину квітня міська рада перерахувала до банку 1,5 млн гривень зарплати. За першу половину травня перерахували понад 1 млн.**
**Варто зауважити, що перерахована сума – це мінус 18% податку з доходів фізосіб, 1,5% військового збору, 1% профспілкових внесків з нарахованої суми та відсоток за комісію в банку.
Обидві відповіді, друга з яких прямо порушила Закон «Про доступ до публічної інформації», закінчувались гаслом «СЛАВА УКРАЇНІ!!!» та підписом міського голови Виноградова.
Відповідь Виноградівської міськради на запит від 11 квітня.
Відповід Виноградівської міськради на запит від 6 травня.
У якій ще інформації відмовила міська рада?
У Виноградівській міській раді відмовились надати інформацію про кількість внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані на території Виноградівської громади. Крім того не захотіли відповідати на питання чи налагодили і скільки коштів витратили на безоплатне харчування переселенців станом на початок травня.
Переселенці
За даними департаменту соцзахисту Закарпатської ОВА станом на 16 травня 2022 року у Закарпатській області офіційно зареєструвались 148 912 внутрішньо переміщених осіб. У колишньому Виноградівському районі, сьогодні це Виноградівська, Вилоцька, Королівська та Пийтерфолвівської територіальні громади – 9000 осіб.
Даними про кількість переселенців на території тієї чи іншої громади володіють лише органи місцевого самоврядування. Міська рада надати цю інформацію не захотіла. З власних джерел відомо, що станом на 1 травня на території громади налічувалось 6,5 тис переселенців, включно з тими, які живуть тут з 2014 року.
У той же час на території громади діє затверджена виконкомом «Програма забезпечення перебування внутрішньо переміщених осіб до закладів всіх форм власності на території Виноградівської міської територіальної громади». Згідно цієї програми переселенців повинні забезпечити житлом, медикаментами та безоплатним харчуванням. А закладам які їх приймають, забезпечити поточні видатки та компенсувати витрати на житло.
У електронній системі публічних закупівель Prozorro відсутні будь-які тендери із закупівлі продуктів харчування чи готових страв, а на Spending.gov.ua інформація про транзакції на ці витрати. За наявною, але не підтвердженою інформацією, частково продукти харчування для переселенців надають переможці скандальних тендерів для освіти, які виграли їх вступивши у 12-мільйонну тендерну змову. До місць розміщення перевезли харчі, які ці підприємці завезли у навчальні заклади на початку цього року, але не встигли їх використати через карантин.
Тендер на закупівлю фармпродукції – парацетамолу – провели на початку березня. Згідно договору на суму 2 766 гривень, постачальник має поставити медикаменти до кінця 2022 року. Єдиною офіційною транзацією покупки для потреб переселенців стало придбання матраців на суму 40 тис гривень на початку травня.
Гуманітарна допомога
Дізнатись чи отримувала міська рада гуманітарну допомогу, якого типу і звідки також не вдалося. Посадовці відмовили у наданні інформації пославшись на Постанову Кабміну від 5 березня 2022 року №202, яка дозволяє органу місцевого самоврядування не обліковувати отриману гуманітарну допомогу. Коментувати свою роботу у цьому напрямку міська рада теж відмовилася.
Відповід Виноградівської міськради на запит від 6 травня
У той же час за непідтвердженою офіційно інформацією, у Виноградівській громаді траплялись незрозумілі ситуації із вантажами гуманітарної допомоги. Так, на початку березня «зникла» гуманітарна допомога від, ймовірно, організацією соціальної допомоги Римо-католицької церкви «Caritas» у Австрії. Згодом вона знайшлася на території приватної власності у одному із сіл громади, яка належить родині посадовиці місцевої лікарні.
Допомога армії
Також у міській раді не захотіли відповідати на питання, чи допомагали вони і чим саме ЗСУ або територіальній обороні. Кілька тижнів тому чоловіків з виноградівської ТРО відправили на війну, як стверджували їхні рідні без належного спорядження та техніки, на які і сьогодні збирають кошти родичі і волонтери.
За даними транзакцій з порталу Spending.gov.ua, на потреби військових міська рада перераховувала двічі: у кінці лютого 100 тис гривень обласному військкомату (згідно рішення сесії № 731 від 16.02.2022 року) та у кінці квітня по 100 тис берегівським ДСНСникам та військовій частині А 1927 у Виноградові (згідно розпорядження виконкому №73 від 20.03.2022 року).
Орієнтовані обсяги фінансування військової частини на 2022 рік – 900 тис гривень. На 2023-2025 рік – по 400 тис.
Більше про роботу Виноградівської міської ради можна прочитати тут:
«Таємні» інвестиції та розвиток міста Виноградів,
Що там у Виноградівській міськраді? Частина 1: премії та надбавки,
У Виноградові кожен працівник міської ради “під ялинку” отримав по 10 000 гривень,
Що там у Виноградівській міськраді? Частина 2: одноразова грошова допомога
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (18)
- Новини (2 479)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!