Журналісти проєкту ПравдаЄ отримали і проаналізували розпорядження за рік роботи Виноградівської міської ради. У наступній серії матеріалів публікуємо найцікавіші витяжки з цих документів.

Як ви думаєте, чим займається пересічна міська рада? Найбільша частина видимої для мешканців громади роботи – це сесії міської ради, робота постійних комісій, виконкому та офіційні заходи за участю перших осіб міста. У міськрадах, де розуміють переваги публічності, до цього переліку ще можна додати особисті прийоми, пресконференції та зустрічі з громадою для безпосередніх відповідей на актуальні чи наболілі питання.

Але за цим усім є ще чималий шмат роботи, що залишається за зачиненими дверима. Ця робота, зокрема, показана у такому документі як розпорядження. У них відображаються майже усі кадрові рішення міськради, інформація по преміюванню і надбавкам. Також ці документи пояснюють, що відбувається навколо у місті. Наприклад, чому ріжуть дерева і чи дійсно потребуючі мешканці отримують матеріальну допомогу.

Ця інформація, зокрема кадрова і фінансова, робить розпорядження невигідним для оприлюднення документом. Тому місцеве самоврядування часто маніпулює поняттям внутрішньоорганізаційної роботи та нехтує вимогами до інформації про зарплату і інші виплати з державного та місцевого бюджету. Закон залишає міськраді право вибору: оприлюднювати чи ні згадані документи, і зобов’язує надати їх за запитом.

Виноградівська міська рада не виняток. За період роботи з кінця 2020 року по листопад 2021 року, на офіційному сайті міськради у публічному доступі є лише 34 розпорядження міського голови. Усі вони стосуються скликання сесії або виконкому і лише у шести випадках – інших питань.

Журналісти ПравдаЄ отримали та проаналізували сотні загальних і кадрових розпоряджень Виноградівської міської ради за рік роботи. Найцікавіші, звісно, кадрові.

Здавалося б, з приходом децентралізації роздуті штати і преміювання працівників міськради без видимого покрашення економічної спроможності громади мало б піти у забуття. Однак, ні. Практики, як і люди, залишились ті самі.

Так, міський голова Виноградова продовжує преміювати сам себе і своїх найближчих родичів, а також заступників і увесь персонал. Розмір щомісячних премій варіюється від 20-100% і, у частині випадків справедливо залежить від вислуги років та кількості покладених обов’язків.

З січня по жовтень 2021 року, кількість премійованих у міській раді зросла у два рази, що також може бути пов’язвно із збільшенням штату. Якщо у січні премії отримували 47 працівників, то у лютому-березні вже до 80-ти працівників, у квітні-липні до 90 працівників. У серпні цього року премії отримали понад 100 працівників міськради, деякі з них двічі. У вересні-жовтні міська рада вже стабільно преміює понад сотню осіб.

На фоні свіжого скандалу із заборгованістю по заробітній платі бюджетникам громади, міський голова Степан Бочкай вважає, що навіть за умови дефіциту бюджету громади, таке преміювання – нормальна практика.

Розмір цьогорічних надбавок становив від 10% до 50%.

Також відомо, що щомісячно Виноградівський міський голова отримує зарплату у розмірі 15 тис. гривень, перший заступник – 12,5 тис. гривень, заступники – по 12 тис. гривень. Окрім цього, керівники міста отримують щомісячно премію, доплату за ранг, надбавки за вислугу років та виконання особливо важливої роботи.