Майже 55 працівників закладів освіти Ужгорода відсторонили 8 листопада від роботи через відсутність вакцинації від коронавірусу. Про це Суспільному повідомила начальниця відділу освіти міста Наталія Мухомедьянова.

До роботи їх не допустили через постанову Кабінету Міністрів, яка передбачає обов’язкове щеплення працівників закладів освіти. Невакцинованих відсторонюватимуть від роботи без збереження заробітної плати, однак місце за ними збережуть до завершення карантину. Тих, хто має хоча б одне щеплення, допускатимуть.

З 8 листопада від роботи також відсторонюватимуть нещеплених співробітників центральних органів виконавчої влади, їхніх територіальних підрозділів, місцевих держадміністрацій, а також освітніх закладів.

Одну працівницю школи №5 в Ужгороді не допустили до роботи через відсутність щеплення, — розповідає директорка Івета Цеголняй. За її словами, у закладі працює 114 людей. Із них 93 пройшли повний курс вакцинації, 13 – отримали 1 дозу й чекають на другу, 8 – принесли довідки щодо протипоказу щеплення. У працівників перед початком робочого дня сертифікати не просили, адже копії зібрали ще в п’ятницю, 5 листопада.

“Це не є педпрацівник, це людина, яка є підсобним працівником, — пояснила директорка школи. — Чому вона відсторонена? Вона прийшла й слізно пояснила, що в неї в сім’ї захворів брат і вона просто не встигла вакцинуватися. Тому я видала наказ. Вона сьогодні йде вакцинуватися і думаю завтра принесе вже мені довідку. І цей наказ вже буде змінено на той, що вона може працювати. Вона не проти вакцинації”.