В Закарпатській облраді відреагували на ініціативу громадськості щодо “дерадянізації” області.

Приємно, що активність Коаліції організацій “Закарпаття за дерусифікацію” має успіх у прикінцевих діях публічної влади в регіоні. Наша діяльність у співпраці з небайдужими громадянами не може залишитися не помітною, кому б цього не хотілося. Адже наша місія, як інституції громадянського контролю – допомогти, підказати, підштовхнути, якщо бракує сміливості, проконтролювати виконання державними і недержавними установам Законів України, врешті довести справу до логічного завершення.

Відтак, вітаємо звернення Закарпатської обласної ради до Закарпатської обласної військової адміністрації та територіальних громад Закарпаття з приводу демонтажу проросійських ідеологічних та інших пам’яток комуно-радянської епохи. Звернення підтримано сьогодні на пленарному засіданні 6-ї сесії Закарпатської обласної ради.

Хотілося б вірити, що цього разу все не завершиться просто словами.

Коаліція “Закарпаття за дерусифікацію” і надалі тримає під контролем запити суспільства, поставлені завдання і дії влади. Попереду ще багато роботи і боротьби за дерусифіковану (деросіянізовану) Україну!

Нагадаємо, що з нашої ініціативи було демонтовано погруддя В.Чапаєва у с. Зняцево на Мукачівщині, ініційоване питання демонтажу на кордоні зі Словаччиною в межах Ужгорода найвеличнішого монумента радянської епохи – Солдату-визволителю і зактуалізовано ліквідувати стінні розписи на проспекті Свободи в Ужгороді, де зображено комуністичних ідолів В. Леніна і К. Маркса, проведено консультації в районах регіону з приводу дерусифікації інших об’єктів і чужинських топонімічних назв.

Слава Україні!

Маріан Токар, Голова Коаліції організацій “Закарпаття за дерусифікацію”, доктор наук з державного управління, професор, директор НДІ політичної регіоналістики УжНУ