Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію», реагуючи на чисельні звернення ужгородців та громадських організацій, закликає владу Ужгорода і Закарпатської області сприяти демонтуванню пам’ятника радянському солдату «Україна – визволителям», який стоїть біля українсько-словацького кордону.
Дана 11-метрова споруда, що зображує російського воїна в зимній формі з шапкою-ушанкою на голові, була відкрита 8 травня 1970 року. Сьогодні, у дні російської агресії в Україні, ця статуя є пам’ятником-наругою над Україною. Цей маркер «руского міра» є чужинським позначенням із викривленим прорадянським інформаційно-смисловим змістом і жодної історичної цінності немає. Це ганебна комуно-радянська ідеологічна пам’ятка, якій немає бути місця на українській землі. А напис на кам’яній плиті, – «Тут були завершені бої радянських військ за визволення Української РСР від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни», – взагалі не відповідає історичній правді.
Коаліція наголошує, що рішення про демонтаж має бути прийняте без застережень, оскільки цього вимагає Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (закон № 317-VIII від 9 квітня 2015 року). Відповідне звернення офіційно адресоване очільнику Закарпатської обласної військової адміністрації Віктору Микиті й Ужгородському міському голові Богдану Андріїву.
Вважаємо, що не тільки ужгородці, закарпатці, а й українці в інших регіонах очікують на позитивне рішення щодо демонтажу «кам’яного ідола», який асоціюється сьогодні з рашистською ордою й свідомо був поставлений на крайній західній межі України, а сьогодні височіє біля воріт з Європейським Союзом.
Нагадаємо, що завдяки зверненню Коаліції організацій «Закарпаття за дерусифікацію» у селі Зняцево Великолучківської територіальної громади на Мукачівщині днями було демонтовано погруддя військовому діячеві Російської імперії та більшовицької Росії, учаснику встановлення радянської влади в Росії Василю Чапаєву.
Відтак, Закарпаття нарешті активно позбувається багатьох російських, комуно-радянських та інших чужо-імперських позначень у своїх містах і селах. І загальнонаціональна кампанія дерусифікації (деросіянізації) та декомунізації як процесу очищення й позбавлення від наслідків комуністичної ідеології в Україні є природною реакцією українського суспільства у час відстоювання Українським Народом права на свою свободу, на захист демократії, європейських цінностей і українських національних традицій.
Демонтаж чи не найбільшого в Закарпатті ідеологічного пам’ятника радянської епохи у вигляді російського окупанта має стати символом перемоги України над комуністичним минулим і путінсько-рашистським сьогоденням.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (16)
- Новини (2 296)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (33)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!