4 серпня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся тренінг із надання першої домедичної допомоги в умовах бойових дій. Навчання проводили професійні інструктори з військової сфери.
Перш за все, інструктори ознайомили учасників із алгоритмом SMARCH: «Це система, за якою навчають військових в армії», – пояснюють тренери, – «Найголовніше правило алгоритму, яке ви повинні пам’ятати перед тим як надати потерпілому медичну допомогу – це правило збереження власного життя».
Усі життєво важливі та послідовні дії військові інструктори показали на практиці чітко та зрозуміло: «Коли немає абсолютно безпечної ситуації, до прикладу артобстріл, не варто ходити на повний зріст. Проте якщо ви побачили, що у потерпілого штанина або нога в крові, то ви повинні підповзти, закинути ногу собі на плече і максимально високо та сильно зафіксувати турнікет».
Військова медицина відрізняється від цивільної типами ран, зовнішніми умовами, можливістю надавати допомогу постраждалим та часом, який необхідний для евакуації постраждалих (інколи він набагато триваліший в умовах бою).
Тому кожен мав змогу попрактикуватися правильно накладати кровоспинний джгут. Зголосилося чимало учасників. Одна з них – пані Ольга, котра не вперше бере участь у такому заході:
“За час війни з 2014 року я вже була на таких тренінгах. Але спочатку повномасштабної війни росії проти України – другий раз. Перший – на медичному факультеті. Вважаю, що чим більше населення буде проходити такі тренінги, тим більше ми будемо підготовлені до будь-яких незвичайних ситуацій”.
Ольга зазначила, що її перший тренінг теж акцентувався на домедичну допомогу в умовах бойових дій, проте різниться за подачею: “Першого разу нам пояснювали медики-професіонали. Звичайно, що все повторюється. Але тут наші тренери – це вже діючі військові, котрі були у зонах бойових дій. Тоді ми теж пробували накладати джгути та пов’язки. Але я вважаю, що повторення – це хороший вчитель. Тому я б залюбки відвідала такий тренінг знову. Адже ми багато слухаємо, але мало пробуємо на практиці. Знову ж таки, чим більше ми практикуємося, тим більше вдосконалюються наші навички”.
Євгенія Напуда, координаторка проєкту ТатоHub в Ужгороді, котра запросила інструкторів та організувала тренінг, розповіла про мету цього заходу: “Ми вважаємо, що навички і ті знання, які сьогодні відвідувачі отримали під час тренінгу повинна знати кожна людина, особливо зараз, під час повномасштабної війни росії проти України”.
Проводити такі заходи, тренінги, майстер-класи потрібно завжди. Нехай краще ці навички та знання не знадобляться, але вони будуть. Люди повинні розуміти як діяти в тій чи іншій ситуації.
Варто зазначити, що тренінг, який проводили професійні військові інструктори був максимально лаконічним та зрозумілим. Учасники отримали багато порад від тренерів та попрактикувалися надавати домедичну допомогу.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (16)
- Новини (2 332)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (34)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!