З початку року в Закарпатській області платники податків подали до Головного управління ДПС у Закарпатській області майже 2000 декларацій про майновий стан і доходи. Платники самостійно задекларували до сплати 2,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 407,9 тис. грн військового збору.

“Кампанія декларування громадянами доходів стартувала 1 січня 2023 року, а відтак платникам податків – фізичним особам необхідно самостійно обчислити суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору й подати декларацію, якщо вони отримували, зокрема:

– окремі види доходів від податкових агентів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування;

– доходи від особи, яка не є податковим агентом;

– іноземні доходи;

– доходи від підприємницької діяльності, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування;

– доходи від проведення незалежної професійної діяльності особами, які провадять незалежну професійну діяльність”, – повідомила Наталія Жук, начальниця управління оподаткування доходів фізичних.

Пані Наталія також, що декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді через Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua) у розділі «ЕК для громадян» – «Податкова декларація про майновий стан і доходи». Скористатись зазначеним сервісом зможуть особи, які ідентифіковані за особистим ключем, виданим кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг.

З 01.01.2023 введено в дію нову форму податкової декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2022 № 143.

Про це інформує ДПС у Закарпатській області.