Допомогти підліткам, які стали жертвами булінгу – такий виклик поставила перед собою команда «Bringing Life»: Норберт Адам, Станіслав Зіхор, Тарас Мансветов, Стелла Чонтош – однодумці, котрі заснували клуб «Протидія булінгу серед підлітків» у межах молодіжної програми UPSHIFT, яку в Закарпастькій області реалізовує ГО “Простір молоді”. Клуб покликаний вирішити проблему цькування підлітками один одного  та створити майданчик для спілкування замкненій у собі молоді.

Команда організувала серію заходів щодо протидії булінгу та боротьби з його наслідками: групові заняття з психологом, мінілекції, кінопокази, настільні та інтерактивні ігри. Молоді вдалося залучити учнів із трьох різних шкіл Ужгорода та вищих навчальних закладів, зокрема й внутрішньо переміщених осіб. У середньому на один захід збиралося до 30 людей  від 11 до 24 років..

«Спершу запрошували друзів, молодших братів та сестер, їхніх друзів. Багато учасників почули про нас через соцмережі та особисті знайомства. Також залучили трьох дівчат, які переїхали на Закарпаття через війну. Вони ділилися, що ні з ким не спілкувалися тут, а завдяки нашій ініціативі знайшли однодумців», – розповів учасник команди Станіслав Зіхор.

У клубі переплелися різні долі. Майже всі свого часу зіштовхувалися з цькуванням, упередженим ставленням та несприйняттям із боку суспільства. Станіслав пригадує історії тих, хто зміг відкритися в новому оточенні.  

«Потоваришували з хлопцем, який виїхав із Донецька ще в 2014 році. У нього було важке дитинство… Жив у дитбудинку, Як наслідок, має занижену самооцінку. Його всиновили батьки мого друга. Хлопець дуже гарно співає, активно наповнює свою інстаграм-сторінку, де проводить ефіри. Намагається виразитися. Загалом відкритий, але є межі, за які поки не дозволяє собі виходити. Участь у нашому проєкті додала йому мотивації, погодився навіть дати невеличке інтерв’ю для нашої сторінки».

 

Учасники команди «Bringing Life» неодноразово й самі ставали свідками булінгу. Це спонукало молодь узяти участь у програмі «UPSHIFT». Зібрав команду Адам Норберт: «Помічав булінг між однокласниками. І з мене намагалися знущатися, але були друзі, які заступалися. Не в кожного є хтось, хто зупинить цькування. Дітей потрібно вчити захищати одне одного, а не ображати. Мав нагоду працювати в громадській  організації, їздили в різні школи Закарпаття, спілкуватися з підлітками. Було багато запитів проводити якісь заняття з протидії булінгу. Коли з’явилася можливість зробити щось самотужки, одразу зрозумів: це буде актуально. І програма «UPSHIFT» надала можливість втілити важливий проєкт разом із командою».

На цих досягненнях команда зупинятися не збирається. Уже обговорюють подальшу діяльність клубу. Будуть збиратися на захід раз на місяць. Також планують поєднувати фан-заходи й навчання. Поки в пошуку фінансової підтримки щодо оренди приміщення, тому відкриті до співпраці та охоче приймуть у клуб усіх охочих.

Програма UPSHIFT у Закарпатській області реалізується ГО “Простір молоді” в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», що імплементується ІСАР Єднання, за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Японії.