Справа про жорстоке вбивство у Нижній Апші досі триває. Тоді ця подія сколихнула всю країну. Через несправедливість люди перекрили трасу і вимагали, щоб обвинуваченому не дали втекти і уникнути покарання.

25 листопада 2021 року у Києві відбулося засіданні Верховного Суду України, де слухали справу про вбивство неповнолітнього у Нижній Апші. Сторона захисту потерпілих та обвинувачення оскаржували м’який вирок щодо обвинуваченого. Нагадаємо, що апеляційний суд у Львові присудив обвинуваченому строк відбування покарання 3 роки, які він уже відбув і 2 квітня 2021 року вийшов на волю. Тепер чекає новий розгляд у тому ж апеляційному суді Львова.

Раніше Mukachevo.net розповідало, що 14 березня 2018 року, під час сварки, 14-річний хлопець наніс ножем своєму товаришу численні удари в шию, від чого 9-класник й помер на місці.

Під час судового засідання досліджено висновок експерта, де чітко вказано, що «під час інкримінованих йому дій, обвинувачений не страждав на гостре психічне чи хронічне захворювання, недоумство, міг усвідомлювати і усвідомлював значення своїх дій та керувати ними». Однак 24 травня 2019 року Мукачівський міськрайонний суд визнав неповнолітнього винним у вчиненні злочину за статтею 116 ККУ, а саме в умисному вбивстві, вчиненого у стані сильного душевного хвилювання. Тому, школяра покарали 3 роками і 6 місяцями ув’язнення. Також, суд стягнув на користь потерпілих 1,5 млн грн моральної шкоди.

Як розповідало Mukachevo.net 11 лютого 2020 року Львівський апеляційний суд не лише залишив у силі рішення Мукачівського суду, а й пом’якшив покарання на 6 місяців. Тобто раніше суд призначив йому покарання у вигляді 3,5 років, а Львівський апеляційний пом’якшив до 3.

Тож весною 2021-го року підозрюваний вийшов на волю.

Нагадаємо, у грудні минулого року суд дозволив випустити хлопця під заставу 160 тисяч гривень, через що селяни перекрили трасу Мукачево – Рогатин у селі Нижня Апша. Згодом Хустський суд змінив ухвалу.