У рамках проєкту ТатоHub 5 серпня проведено групову психологічну зустріч «У пошуках ресурсів» у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка.

Під час повномасштабної війни росії проти України деякі люди відчувають пригнічений настрій, депресію, безвихідь та перебувають між активною та пасивною життєвими позиціями. 

Як зазначає Євгенія Напуда, координаторка та організатор зустрічі: «Зараз кожен українець по-своєму переживає цей стрес і для кожного з нас це є травмою. Саме завдяки психологам ми можемо ці травми загоювати, пропрацьовувати і брати ресурси для того, щоб жити далі».

Олена Пітух, сімейний психолог, терапевт та коуч провела максимально затишну та продуктивну консультацію: «Ви ніколи не запитували себе чому одні люди справляються з горем, а другі йому піддаються? Це називається резильєнтність – гнучкість та можливість відновлюватися. До прикладу, йде торнадо, дерево гнеться, а потім знову встає. Почалася війна,  ми говорили, що цього точно не переживемо, але пройшов якийсь час, ми знайшли нову роботу, відносини, друзів – тобто відновилися».

Здатність поновлюватися є у всіх і її можна розвивати. Пані Олена виділила шість основних типів ресурсів, завдяки яким ми можемо ніби заряджати свою життєву батарейку: «Це віра (в щось); емоції, які ми виражаємо; соціум, з яким спілкуємося; творчість; думки; тіло (фізичні вправи, догляд за тілом, дотики)».

Важливо, щоб людина піклувалася про своє психологічне здоров’я, шукала ресурси, з якими життя стане набагато простішим та щасливішим. Учасниця зустрічі Надія Косенко за будь-якого вільного часу намагається відвідувати такого виду посиденьки: «Я дуже частий гість таких заходів. Тут можна познайомитися з багатьма цікавими людьми, розкрити для себе свої ресурси і це надає натхнення в житті. Тема ресурсу надактуальна сьогодні. Це наші реалії. Кожен раз на таких зустрічах я відкриваю для себе щось нове. До прикладу, як сьогодні, тема про тіло та про те як ми повинні його відчувати – це надактуально і важливо».

Як зазначила координаторка Євгенія Напуда: «У рамках проєкту ТатоHub ми плануємо регулярно проводити групові та індивідальні безкоштовні консультації. Це будуть різні локації, не лише в приміщенні. Таким чином ми хочемо допомогти людям проживати цей час і працювати над собою».