Напередодні на митному посту «Тиса» закарпатські митники не дозволили завезти на митну територію України ювелірні прикраси, одяг, та аксесуари відомих торгових марок. Їх наш співвітчизник переміщував «зеленим коридором», аби уникнути перевірку та декларування товару, що значно перевищує дозволену законодавством суму (до 500 євро на 1 особу без декларування).

53-річний чоловік, повертаючись з Угорщини, під час проходження митних формальностей, обрав спрощений вид контролю. Цим самим він підтверджував, що не переміщує будь-який товар, який підлягає письмовому декларуванню та оподаткуванню.

Однак, під час перевірки багажного відсіку позашляховика марки «Мерседес-Бенц» було виявлено у дорожніх сумках брендові речі, серед яких жіночі кофти, футболки, шорти та жилетки відомих торгових марок «COS», «ZARA», шкіряні сумки від «FURLA», «COS», а також ювелірні прикраси – браслети від «CARTIER». Деякі речі були розфасовані у пакети та підписані з конкретними номерами телефонів людей.

Вартість виявленого товару – понад сотню тисяч гривень. Та чоловік відмовився визнавати незадекларовані бренди своїми речами, «перевівши стрілки» на жінку. Сказав, що та їх придбала їх в Угорщині для особистих цілей.

Наразі відносно громадянина України складено протокол за ч.2 статті 471 Митного кодексу України. Увесь незадекларований товар вилучено.

Закарпатська митниця