В Україні пропонують відмовитися від практики нагородження випускників шкіл “золотими” і “срібними” медалями за відзнаку в навчанні, які в суспільстві нерідко називають “липовими”.
Питання про необхідність нарешті відмовитися від застарілої системи оцінювання досягнень учнів підняв доктор педагогічних наук, професор Ігор Лікарчук у своєму Facebook.
“Традиція нагороджувати такими медалями випускників закладів загальної середньої освіти України – не українська. Вона прийшла з Російської імперії, коли в 1828 році вперше було введено нагородження випускників гімназій, повітових і парафіяльних училищ медалями. З 1917 року більшовиками такі медалі були скасовані, але в 1945 році керівник СРСР Сталін повернув практику.”, наголошує професор.
Після відновлення в 1991 році незалежності в Україні вирішили не відмовлятися від російсько-імперської традиції нагородження “золотими” і “срібними” медалями. З тією лише різницею, що трохи змінили назву. Так, “золота”, яка була в колишньому СРСР і називалася “За особливі успіхи у навчанні”, стала називатися “За високі досягнення у навчанні”. А “срібна”, яка мала назву “За успіхи у навчанні”, стала йменуватися “За досягнення у навчанні”. Та й дорогоцінними металами “медалі” зараз і не пахнуть.
“Але сутність медалей від зміни назв не змінилася. Я цю сутність іще у 2012 р. в одній зі своїх статей назвав “липовою”. Бо був добре відомий механізм нагородження та і результати ЗНО перших років не дали можливість багатьом претендентам ці медалі отримати. З часу написання цієї статті пройшло десять років, але ситуація практично не змінилася”, – пише Лікарчук.
Також професор ноголосив, що система нагородження “золотом” та “сріблом” недоцільна через недосконалу систему оцінювання учнів: “Так, цього року на Київщині, як повідомили в ОВА, 694 випускників шкіл стали «медалістами». Зважте, що два роки фактично «нормального» навчання в учнів не було… Але «медалістів» – тьма…”.
Варіанти щодо альтернативи поки не озвучуються, та головне, переконаний професор, щоб не було зв’язку з “імперсько-російсько-сталінськими традиціями”.
“Шкільне медальне золото-срібло з липовим російським присмаком повинно залишитися в історії. Назавжди”, – наголошує він.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (16)
- Новини (2 319)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (33)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!