Діти – це майбутнє країни, яке потрібно оберігати. Зараз Закарпаття стало новою домівкою для тисячі дітей, які віднаходять своє щастя в новому домі.

Для допомоги дітям-біженцям в Ужгороді існує організація «Творчі волонтери Ужгорода», з першим волонтером якої ми вирішили поспілкуватися. Анастасія Фогел розповідає, що дізналася про організацію через Фейсбук. Організаторка Юлія Дуб виклала у соціальну мережу пост про пошук волонтерів і матеріалів для творчості. Побачивши його, дівчина відразу вирішила приєднатися до спілки, і таким чином стала першою волонтеркою, що проводила майстер-класи для дітей.

На запитання про те, чому вирішила займатися таким видом волонтерства Настя відповідає так: «Коли я доєдналася до Юлі, то вже волонтерила в інших організаціях, але моя душа прагнула займатися чимось творчим. Тим паче я хочу стати вчителькою, тому це дуже хороший досвід для мене».

Окрім майстер-класів дівчина веде сторінки групи в соціальних мережах, викладає анонси подій, записує дітей на заняття, створює розклад та багато іншого. Анастасія також планує проводити фітнес-аеробіку для старших, бо вважає, що розваги потрібні не тільки дітям, а і їхнім батькам.

Кожного дня волонтери проводять декілька творчих занять, також у них  є уроки англійської мови для дітей та театральні заняття. Інколи вони організовують різні дитячі свята на свіжому повітрі. Наприклад, нещодавно влаштовували «Indian party». Там були квести для дітей та різні цікаві активності.

Більшість волонтерів спілки є звичайними людьми, які люблять дітей та творчість. Нещодавно до них приєдналася Мар’яна Жорж, яка вже кілька років проводить майстер-класи для дітей. Також в організацію входить Надія Ваць,  аніматорка та власниця організації свят «Левеня».

Спочатку творчі волонтери все організовували за власні кошти, деякі потрібні матеріали надавали інші волонтери. Але зараз їх підтримують багато організацій: мережі магазинів, інші волонтерські організації, фермерське господарство та багато інших, небайдужих підприємств.

Коли Настю запитали про цікаві історії під час волонтерства, вона відповіла: «Думаю, я дуже подобаюсь дітям, бо вони часто залишають мені якісь подаруночки. Наприклад, одна дівчинка подарувала мені намисто, яке ми робили на майстер-класі. З деякими дітками, які вже повернулись в рідні міста, я підтримую зв’язок».

У цей непростий час дуже важливо берегти дитяче здоров’я, адже від них залежить майбутнє країни, яке вони будуть колись створювати. Такі організації, як «Творчі волонтери Ужгорода» допомагають зберегти діткам дитинство. На думку волонтерки, заходи, які влаштовує організація, допомагають дітям абстрагуватись від жахіть війни та поєднувати веселе з корисним.

Рената Яцко

для ПравдаЄ