Скеровано до суду обвинувальний акт щодо місцевого жителя за фактом розпалювання національної ворожнечі та ненависті (ч. 1 ст. 161 КК України).

За даними слідства, наприкінці 2022 року підозрюваний у м. Ужгород на центральній площі наніс на стіні будівлі провокативні антисемітські написи. Після цього зник з місця події, однак завдяки ряду оперативних заходів правоохоронцям вдалося встановити особу зловмисника та розшукати його.

Висновком судово-лінгвістичної експертизи підтверджено, що написи на будівлі принижують національну гідність осіб, розпалюють національну ворожнечу та ненависть. Дії підозрюваного спрямовані на переконання широкого кола людей у необхідності ворожого ставлення до представників цієї національної групи та вигнання їх за межі України через етнічні ознаки.

Під час обшуку за місцем його проживання вилучили одяг, заплямований фарбою, видання антисемітського характеру та інші речові докази.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Ужгородського районного управління поліції ГУ Нацполіції в Закарпатській області за оперативного супроводу Управління СБУ в області. Подальший розгляд провадження здійснюватиме Ужгородський міськрайонний суд.