Чи помічали ви, як швидко люди допомогли собакам стати частинкою суспільства? Собаки на прогулянці у парку, на набережній, у кав’ярні під час обіду та в момент примірки нової сукні у торговому центрі, в сусідньому авто під час заторів і в продуктовому магазині на касі. А чи помітили ви, скільки собак на вулицях Ужгорода? Голодних, брудних, без нагляду, у дощ, сніг та спекотне літо, наляканих, інколи агресивних, загублених, покинутих, викинутих.
Ужгородці обурюються, що місто переповнене безпритульними тваринами.
«Безпритульні собаки – це погано і проблема однозначно є. Ми всі розуміємо, що цього не має бути. Важливо не лише говорити, а й робити щось. До прикладу, я допомагаю ужгородським притулкам, бувало, що ловив та відвозив тварин на утримку», – коментує житель міста Сергій.
Робота притулків
В Ужгороді притулків небагато, тому у кожному з них ситуація критична, місць не вистачає, а нові тварини надходять все частіше. Притулок «Барбос», який відкрився у 2015 році зараз налічує найбільшу кількість безпритульних тварин, серед них: 40 котів, понад 200 собак, 1 свиня-переселенка, 2 коні та 2 кози. Таке різноманіття вражає відвідувачів.
Волонтерка Ольга, яка називає себе мамою усіх жителів Барбосу, розповіла, що найбільша складність полягає в тому, що тварин не меншає, а кількість наявних місць обмежена. Тому Ольга власноруч будує вольєри та домівки для нових членів їхньої сім’ї.
Через локацію притулку люди часто підкидають тварин у поле, на якому він знаходиться, залишають під воротами, рідко хтось наважується взяти на себе відповідальність та сміливо принести прирученого друга, від якого відмовляється.
«Нас дуже підтримує населення Ужгорода, жителі, які приносять навіть маленький мішечок корму уже роблять великий вклад, бо ми працюємо на волонтерських засадах і фінансування третьою особою не відбувається», – говорить Ольга.
До речі, будь-хто бажаючий може завітати до притулку та подарувати комусь з «покинутих» новий дім. Це може бути одним із кроків до вирішення проблеми, адже таким чином, кількість місць збільшиться, а мешканців у притулку стане меншим.
Про обов’язки та зобов’язання
Ветеринар Юрій Мицянка констатує, що зараз проблема з безпритульними собаками стала більш гострою та актуальною. Це відбулось у зв’язку з ситуацією в країні, коли багатьом довелось втікати, залишивши усе, але частою причиною виявляється безвідповідальність людей, які не справляються з обов’язками.
Статтею 9 Закону передбачається, що особа, яка утримує домашню тварину, зобов’язана забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог цього Закону.
Лікар радить добряче подумати перед тим, як завести собі домашню тварину, бо відповідальність миттєво зросте.
Безпритульні собаки – переносники інфекцій
Окрім загрози для життя тварин, які постійно проживають на вулиці, люди теж знаходяться в зоні ризику. Адже невакциновані собаки часто є переносниками інфекцій, нерідко і сказу.
Собаки, які, будучи в сім’ях, маючи ласку, потрапляють на вулицю і не відчувають себе у безпеці, стають агресивними. Інстинкти самозбереження, які загораються у тварин в такому середовищі, часто несуть загрозу для прохожих.
«Тварини без нагляду переносять безліч паразитальних захворювань (домодикоз, до прикладу), фіксується чимало випадків інфекцій сказу. Ця гостра вірусна хвороба може привести до найгіршого розвитку подій не лише для собак», – розповідає пан Юрій. За його словами, перше, що потрібно робити, аби вберегти себе і людей від потенційного зараження – це обов’язкове щеплення тварин, бо навіть в домашніх умовах є загроза підхоплення інфекції.
Ветеринар також зауважив, що кількість тварин різко росте через те, що не ведеться програма стерилізації. Тому собаки активно розмножуються, та цуценятам не завжди вдається витримати суворі реалії холодних вулиць.
Ужгородці про проблему
На набережній ми зустріли чимало обурених людей, які не розуміють, чому проблема з безпритульними тваринами з часом тільки погіршується. Особливу увагу на це звертають власники собак , яких складно вигулювати та батьків маленьких діток, які не можуть погратись на дитячих майданчиках через потенційну загрозу. Зокрема, зафіксовано і скаргу про напад безпритульного собаки.
«Ми з Декою (ред.- собака) гуляли на пішохідному мості і на нас набігла вівчарка і одразу почала її кусати. Спочатку я не зрозуміла, що тварина напала, якщо б не небайдужі люди, які допомогли відтягти собаку, я не уявляю, що могло б трапитись», – ділиться містянка Катерина.
У міській раді, у свою чергу, планами щодо вирішення проблеми з безпритульними тваринами не діляться та відмовились давати коментар щодо проблеми. Тому жителям доводиться вживатись з неконтрольованими собаками та відвойовувати безпечні вулиці міста.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (16)
- Новини (2 191)
- Розслідування (26)
- Спецпроєкти (33)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!