Чверть століття щомісячне періодичне видання “Погляд” залишається навчальною лабораторією та органом ученої ради Ужгородського національного університету. За 25 років свого існування газета, незважаючи на виклики – зокрема COVID-19, війну, жодного разу не переставала виходити, а щоб іти в ногу з часом та подавати приклад іншим виданням, кожні 5 років змінює свій дизайн. 

Святкові «25» відзначали в Археологічному музеї УжНУ в колі керівництва вишу, викладацького та редакційного (нинішнього й колишнього) колективів, студентів, запрошених гостей. Згадували багато з історії…

Ідея заснувати університетське видання виникла ще в далекому 1998 році з ініціативи тодішніх ректора В. Сливки та завідувачки кафедри журналістики, професорки УжНУ В. Барчан на щойно відкритому відділенні журналістики.

Перший номер «Погляду» вийшов 26 січня 1999 року. Незмінний за всі роки існування газети головний редактор – доцент кафедри журналістики Володимир Тарасюк розповів: 

Володимир Тарасюк

«Основна місія  видання – репрезентувати університет на арені краю та готувати спеціалістів, які працюватимуть у друкованій журналістиці. Через «Погляд» уже пройшло 5 поколінь студентів. Це – наш найбільший успіх. Пишаємося випускниками, які стали відомими журналістами. Газета завжди розвивається, хоч спершу було дуже важко себе знайти. Спочатку намагалися якось виділитися серед всіх інших газет, потім з’явився інтернет і розуміли, що не вдасться конкурувати в плані оперативності».

За період свого існування не було жодного місяця, щоб газета не вийшла. Редактор наголошує:

«Траплялося, що виходили декількома екземплярами через затримку у фінансуванні. Коли почалося повномасштабне вторгнення, був ризик, що переходимо на електронний формат. Консультувалися з юристами, чи не порушуємо закон. Проте нічого цього не сталося: газета виходила регулярно».

У життєписі газети багато здобутків. Неодноразово була відзначена грамотами та відзнаками всеукраїнського та міжнародного рівня, посідала призові місця на всеукраїнських конкурсах. Студенти, які практикувалися в часописі, ставали призерами всеукраїнських олімпіад із журналістики та всеукраїнських конкурсів для журналістів-початківців. При редакції газети засновано книжкові серії «Студентська публіцистика» та «Наукові дослідження преси».

Видання – місце першого офіційного працевлаштування для багатьох журналістів краю. Із першого курсу й до сьогодні над кожним випуском трудиться Мирослава Гараздій, коректор газети “Погляд”, журналістка ‎TV21 Ungvar:

Мирослава Гараздій

«Зараз 25-річчя і тільки тепер усвідомила, що 12 років з них я пов’язана з «Поглядом». Мотивує залишатися в редакції те, що постійно знаходжу можливість для саморозвитку в плані верстки чи написання матеріалів. А ще колектив став осередком домашнього затишку. Почалася моя діяльність у газеті з трьох публікацій, які були обов’язковим завданням на першому курсі. І вже в другому семестрі першого курсу мені запропонували роботу. Не знала, як це працювати в газеті. Дивилася у всеукраїнських виданнях приклади верстки, як написані врізки і в якому стилі пишуться матеріали. Намагалася робити щось схоже. У газеті є те, чого немає в інших засобах масової інформації. Ми не женемося за тим, щоб оперативно інформувати, хоч подаємо багато заміток, але робимо їх дуже короткими, щоб усе ж залишатися тими, хто інформує про життя університету, щоб це залишалося історією. Проте більше уваги присвячуємо аналітичним та художньо-публіцистичним матеріалам. Часто готуємо інтерв’ю. Шукаємо цікавих працівників університетів. Уважаю: це – наш ексклюзив».

Цінність газети в тому, що дізнаватися про роботу редакції можна одразу на першому курсі не в теорії, а на практиці. Софія Скиба, художня редакторка газети, першокурсниця відділення журналістики, зазначає:

Софія Скиба

«Знання закріплюю на практиці, виконуючи безпосередньо редакційні завдання. Специфіка моєї роботи полягає в тому, що хоч маю визначену посаду, працюю також над версткою газети, редагуванням матеріалів, написанням текстів, тому доводиться постійно вчитися. Спілкувалася зі своїми однолітками. Вони ділилися, що їм подобається бачити в газеті знайомі імена, люблять читати інформацію про своїх викладачів та факультет». 

Погляд виходить накладом 1000 примірників. Розповсюджується на всі підрозділи та факультети УжНУ та в бібліотеки міста. Газета сьогодні, як і планували ще 25 років тому, зберігає викладацько-студентський погляд. Проте видання все ж трансформується за вимогою часу, каже головний редактор Володимир Тарасюк:

«Зазнає змін дизайнерський вигляд видання, змінюються автори. Коли прийшли сучасні технології, то потіснили друковані органи, але вони все ж є. Завжди проводжу паралель із театром та книжкою. З’явилося телебачення – театр не зник, з’явилися гаджети – книжка не зникла. Більше того, для когось взяти друкований носій інформації в руки – певний ритуал, традиція. До того ж намагаємося не відставати від часу і також ідемо в соціальні мережі. Достукуємося до нашого читача і в електронній формі, також ведемо активно фейсбук-сторінку видання. Мені приємно констатувати, що багато запитів саме на друкований примірник».