Як інформує ГО «Зберегти Пікуй» на Боржавському хребті, між вершинами Плай та Великий Верх, виявили частину розритої полонини та свіжу дорогу зі знятим ґрунтом та пошкодженою рослинністю.

ГО “Зберегти Пікуй” зафіксувала руйнування полонини в середу, 18 жовтня. В організації зазначили, що було прокладено 30 метрів свіжої дороги з видаленням верхнього грунту та пошкодженням рослинності.

«Точне місцезнаходження – між Плаєм та Великим Верхом на спуску. Чиїх рук ця “робота”, встановлюємо. Бекграунд боротьби природоохоронців за Боржаву, вказує на об’єкти господарювання, що лобіюють вітропарки» – зазначають у ГО «Зберегти Пікуй».

 

До відома: ідея  зведення вітряків на Боржаві з’явилася у 2017 році, саме тоді у публічному просторі з’являється інформація про масштабний як для Закарпаття проєкт будівництва вітрової електростанції з 34 вітряками у Свалявському та Воловецькому районах, а точніше – на полонині Боржава. Реалізаторами проєкту стали турецька фірма «Гюріш» в якості інвестора та ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» в якості забудовника.

Далі розпочалися  судові процеси, проти будівництва виступили громадські активісти, екологи, місцеві жителі. Зрештою, справа опинилася у Верховному суді, де й пробула до початку повномасштабного російсього вторгнення. 13 квітня 2022 року судді Верховного суду у складі касаційного адміністративного суду під головуванням судді Рибачук А.І. винесли постанову, якою залишили рішення 8 апеляційного адміністративного суду в силі. А отже, позитивний висновок ОВД, який дозволяє будівництво на Боржавському хребті вітроелектростанцій – залишили в силі.

Закарпаття онлайн цитує адвокатку Софію Шутяк, заступницю голови комітету земельного, аграрного та довкіллєвого права Національної асоціації адвокатів України:

 “Такий поспіх дивує. Це не проста справа. Вона становить значний суспільний інтерес, тільки Кабмін має право ухвалювати рішення про будівництво на таких цінних територіях. Суд мав би запросити всіх зацікавлених сторін. Тут же сторони навіть не були повідомлені: позивач у цій справі (ГО “Ноосфера”)  навіть не мав інформації, про проведення слухання”.

 

 

ПравдаЄ

всі фото та ілюстративні матеріали: ГО “Зберегти Пікуй”