Ужгородська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо очільниці одного з центрів медико-соціальної експертизи в області за фактами систематичного одержання неправомірної вигоди та внесення неправдивих відомостей до офіційних документів (ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України).

Про це повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

Правоохоронці встановили, що жінка налагодила схему незаконного отримання грошових коштів від пацієнтів, які зверталися до медустанови для встановлення їм групи інвалідності. Від наявності в них цих документів залежало, зокрема, і те, чи одержуватимуть вони соціальні виплати. Усвідомлюючи це, керівниця ставила закарпатців у безвихідне положення, тож за її позитивне рішення вони були змушені надати хабар.

Задокументовано близько десятка таких випадків одержання обвинуваченою неправомірної вигоди. Її сума в середньому становила 500 доларів США з особи. Загалом встановлено, що голова МСЕК неправомірно одержала 2700 доларів США та 20 500 грн.

Протиправну діяльність жінки викрили в грудні 2022 року. Тоді також встановили, що у змові з ужгородцем жінка повинна була виготовити для військовозобов’язаного довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчувала групу інвалідності. Раніше, до зміни в законодавстві, на їх підставі чоловіки могли безперешкодно перетинати кордон в умовах воєнного стану.