Про це повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

З позовом Закарпатська обласна прокуратура звернулася до суду 10 лютого. Ухвалою суду від 15.02.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 907/64/21.

Наразі у справі триває підготовче провадження, яке було призначене на 10.09.2021, однак не відбулося через те, що суддя перебуває на лікарняному.

Крім того, в підготовчому судовому засіданні наразі не розглянуто клопотання Держгеокадастру про залишення позовної заяви без розгляду у зв’язку з відсутністю підстав для представництва інтересів держави в суді. З цим клопотанням прокуратура не погоджується, тому подала до суду заперечення на нього та додаткові пояснення щодо наявності підстав для представництва.

Наразі ухвала про наступне судове засідання до прокуратури не надходила.

Нагадаємо, Закарпатська обласна прокуратура звернулася із позовною заявою до Господарського суду Закарпатської області через виявлені порушення законодавства при здійсненні  геологорозвідувальних робіт у с. Буковець на Воловеччині. Позов заявлено в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області до акціонерного товариства «Укргазвидобування» та Жденіївської селищної ради.

Прокурори наполягають на визнанні незаконним та скасуванні рішення Буковецької сільської ради та визнанні недійсною угоди щодо проведення вищевказаних робіт.

Раніше журналісти проєкту “ПравдаЄ” побували у Жденіївській територіальній громаді на місці робіт АТ “Укргазвидобування” та поспілкувалися з місцевими мешканцями, які поділились власними застереженнями щодо планів газовидобувної компанії.

Наприкінці минулого року мешканці Жденіївської територіальної громади протестували проти будівельних робіт АТ “Укргазвидобування” під горою Пікуй в селі Буковець.