Журналісти проєкту ПравдаЄ телефоном поспілкувалися із Ганною Гринюк, заступницею голови кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області.

Голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області Петро Немеш відмовився давати коментарі стосовно іспиту Іллі Киви.

Натомість пані Гринюк підтвердила, що на початку цього року народний депутат України Ілля Кива складав адвокатський іспит саме у Закарпатській обласній КДКА: «Здають у нас багато людей, але такого як Кива, я запам’ятала». Пані Ганна повідомила, що всі документи, необхідні для складання іспиту, у нардепа були в порядку, а тому причин відмовити йому в складанні іспиту не було. «Відмовимо, то знаючи Киву,  будемо мати проблеми» так прокоментувала ситуацію пані Ганна.

Адвокатка також уточнила, що згаданий нардеп складав як письмову, так і усну частину іспиту. «Він такий дійсно начитаний! Пам’ятаю він дуже багато говорив на усному екзамені, так багато, що його зупинити не можна було.  Відповідав він на сто відсотків і я навіть подумала  ось  випускники харківські, такі начитані люди! Відповідав він дуже добре» поділилась враженнями від іспиту пані Гринюк.

Далі особа, що склала іспит, може проходити стажування у адвоката. Проте, за словами членкині Закарпатської обласної КДКА,  оскільки Ілля Кива є народним депутатом, то не має права одночасно проходити стажування.

Нагадаємо, нардеп Кива склав адвокатський іспит на Закарпатті.