Як повідомляє Bihus.Info, в січні цього року народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ілля Кива склав іспит для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні. Інформація про це міститься в реєстрі на сайті Національної асоціації адвокатів України.
Запис в реєстрі свідчить про те, що Кива Ілля Володимирович складав іспит у Закарпатській обласній КДКА (кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури). Враховуючи, що людина з таким ПІБ в Україні одна, сумнівів в тому, що йдеться саме про народного депутата немає.
Але іспит – лише один з етапів. “Після іспиту кандидат має пройти 6 місяців стажування у адвоката з досвідом не менше 5 років. Особа, яка проходить стажування повинна виконати план стажування (підготовка процесуальних документів, ознайомлення із чинним законодавством тощо) і підготувати звіт. А потім має зібратися Рада адвокатів регіону та ознайомитися із звітом та затвердити його. Теоретично, Рада адвокатів Закарпатської області має збиратись у вересні, відповідно, вже скоро стане зрозуміло, чи стане Кива адвокатом. Якщо так – він отримає привілеї, наприклад, його не зможуть обшукати без окремої ухвали і присутності представника Ради адвокатів”, – зазначила адвокатеса Bihus.Info Марія Музичка.
Ілля Кива неодноразово ставав фігурантом розслідувань. Зокрема, журналісти з’ясували, що Киві пом’якшили відповідальність у справі з хабарем через довідку з психлікарні. А також, що нардеп додав до своєї кандидатської дисертації довідку з підробленим підписом, а серед підтверджень апробації дисертації вказав матеріали науково-практичних конференцій, які відсутні в офіційних збірниках.
В серпні 2020 журналісти розповіли, як Кива отримав понад мільйон гривень за здачу в оренду жомової ями. Під час журналістського розслідування з’ясувалось, що фірма, яка нібито орендувала яму фігурує в кримінальній справі як фіктивна, а сама яма давно поросла бур’яном. Свою яму Ілля Кива начебто здавав в оренду у 2019 році. Вже у 2020 році яма зникла з декларації Киви. Проте сам Кива в коментарі Bihus.Info заявив, що не продавав яму і запропонував пояснення: «Може, хто рейдернув її? В нашій країні все може бути. Нічого я не продавав», — сказав народний депутат.
Восени НАЗК розпочало повну перевірку декларації Киви після звернення юристів Bihus.Info.
А вже в січні 2021 журналісти Bihus.Info з’ясували, що фірма, яка заплатила Киві 1,2 мільйона за оренду ями, була заснована мешканцем т.зв. ЛНР, який симпатизує терористам і має ще низку ознак фіктивності. Її печатку було знайдено під час спецоперації СБУ з викриття конвертаційного центру.
Згодом Вищий антикорупційний суд виніс рішення про конфіскацію “жомового мільйона” Киви на користь держави.
Схожі новини
1 Comment
Залишити відповідь Скасувати відповідь
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (16)
- Новини (2 295)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (33)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!
[…] Нагадаємо, нардеп Кива склав адвокатський іспит на Закарпатті. […]