25 серпня 2021 року в Закарпатському апеляційному суді відбулось засідання у справі щодо обвинувачення колишнього голови Хустської районної ради Юрія Іванча в ненаданні відповіді на інформаційний запит журналіста проєкту “ПравдаЄ” Станіслава Данка.

Колегія суддів (Животов Є.Г., Стан І.В., Феєр І.С.) задовольнила апеляційну скаргу хустського прокурора Любки Д. та скасувала ухвалу судді Хустського районного суду Михайла Довжанина про повернення обвинувального акту на доопрацювання. Таким чином, як ідеться в рішенні апеляційного суду, кримінальна справа повертається до суду першої інстанції для її розгляду зі стадії підготовчого судового засідання.

Нагадаємо, що у грудні 2019 року за фактом перешкоджання журналістській діяльності через ненадання інформації про розміри власної заробітної плати та заробітної плати заступника, було вручено підозру тодішньому голові Хустської районної ради Юрію Іванчо. Проте вже в березні на підготовчому засіданні суддя Хустського районного суду, де розглядається справа, Михайло Довжанин ухвалою повернув обвинувальний акт прокурорів на доопрацювання.

У свою чергу, прокурор по справі подав апеляцію, розгляд якої багато разів переносився, починаючи з березня 2020 року. Востаннє апеляційний суд переніс розгляд на грудень цього року. Однак після подання потерпілим журналістом дисциплінарної скарги на суддів Закарпатського апеляційного суду щодо безпідставного затягування розумних строків розгляду справи до Вищої ради правосуддя, засідання було вчергове перенесено на ближчу дату, а саме 25 серпня поточного року.

«Попри те, що в обвинувальному акті є неточності, які, на нашу з адвокатом думку, можуть в подальшому стати підставою для виправдання недобросовісного чиновника, можна радіти хоча б тому, що справа нарешті зрушила з мертвої точки, в якій вона перебувала півтора року» – каже журналіст проєкту «ПравдаЄ» Станіслав Данко.

Наразі дату розгляду справи в суді першої інстанції ще не призначено.