7 грудня минулого року Уряд України постановою № 1292 вніс зміни до Постанови КМУ від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим». Відповідно до змін, відтепер необхідно мати дозвіл на перебування у прикордонній смузі завширшки 5 км від лінії держкордону. Варто відрізняти такі два поняття, як контрольований прикордонний район і прикордонна смуга.
Начальниця пресслужби Чопського прикордонного загону Олена Трачук пояснює:
“Прикордонний район – це населені пункти та місця масового відпочинку населення, які знаходяться у прикордонні недалеко від державного рубежу. Прикордонна смуга – це ділянка місцевості від лінії державного кордону вглиб на територію 5 км поза межами населених пунктів та місць масового відпочинку населення. Тобто прикордонна смуга не включає в себе села, селища, міста та інші населені пункти і місця, де люди відпочивають організовано (горнолижні спуски, пляжі, водойми облаштовані для масового відпочинку). Відтак дозвіл потрібний лише для перебування у прикордонній смузі. Територія у межах населених пунктів не входить до прикордонної смуги”.
Куди звертатися за дозволом та які документи для цього потрібні
У межах Закарпаття це два прикордонні загони – Чопський (для Ужгородского району) та Мукачівський (для Берегівського, Хустського, Тячівського та Рахівського районів).
Якщо є необхідність перебувати у прикордонній смузі з особистих або ж з робочих питань, необхідно звертатися до того загону на ділянці якого ви плануєте перебувати. Щоб отримати дозвіл необхідно подати звернення та пакет документів (копії паспортних даних та заяву, у якій вказати, для чого потрібен документ). У зверненні потрібно вказати: прізвище, ім’я та по батькові (за наявності); дату народження; громадянство особи, яка перебуватиме у межах прикордонної смуги; реквізити документа, що посвідчує її особу; місце проживання (місце перебування); засоби зв’язку; вид дозволу (на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск); строк дії дозволу (для дозволів на в’їзд і провадження робіт); мета отримання дозволу; правові підстави для отримання дозволу.
Зробити це можна як особисто, так і за допомогою пошту чи у формі електронного звернення на e-mail загону (проте ці документи необхідно завірити електронним підписом). Рішення про отримання дозволу або про відмову приймається впродовж 10 робочих днів.
Адреса 94-го прикордонного загону в Чопі – м. Чоп, вул. Головна 55а, в/ч 1493
E-mail: [email protected]
Адреса 27-го прикордонного загону у Мукачеві – м. Мукачево, вул. Недецеї, 45
E-mail: [email protected].
Для місцевих жителів дозвіл діятиме пожиттєво або до моменту, якщо не виникне необхідність його скасувати. Можна робити запит колективним зверненням, де вказується термін виконання певних робіт або ж терміном до одного року. Звернення щодо неповнолітніх осіб подають батьки, опікуни, чи законні представники. Також є можливість особам пенсійного віку передати необхідний пакет документів голові своєї ОТГ, який уже сприятиме в надсиланні дозвільних документів у відповідний загін.
Відмова в отриманні дозволу
За інформацією пресслужби Чопського прикордонного загону, у дозволі може бути відмовлено особам, які причетні до протиправної діяльності. До прикладу, були затримані або попадали в поле зору за незаконне переправлення осіб через державний кордон, за контрабандну діяльність і інше будь-яке правопорушення з прикордонних питань.
Із введенням воєнного стану в Україні відповідальність за порушення посилили. За порушення прикордонного режиму передбачена адміністративна відповідальність за ст. 202 у вигляді штрафу у розмірі від 1700 грн до 3400 грн. Діятиме вона з 1 травня.
Немає необхідності мати дозвіл біля себе постійно. Олена Трачук, начальниця пресслужби Чопського прикордонного загон, зазначає: “У випадку, якщо, наприклад, ви вирішили піти у таку прикордонну смугу спонтанно, достатньо мати його у телефоні або хоча б знати номер видачі. Тому що у будь-якому випадку, якщо прикордонник вас зупинить і ви покажете йому дозвіл, він буде звіряти дійсність у прикордонному підрозділі. Обов’язково варто при цьому мати документ, який засвідчує особу”.
Станом на 27 квітня на Державну прикордонну службу України надійшло вже 2400 звернень щодо отримання дозволів. Понад 1200 таких дозволів уже оформили.
Текст: Тетяна Лесюк, Відео: Юлія Дердюк
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (16)
- Новини (2 191)
- Розслідування (26)
- Спецпроєкти (33)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!