За 6 місяців програма «ВідНОВА:UA» дала друге життя 24-ои молодіжним центрам у всій Україні.

12 жовтня у форматі дискусійної панелі в Українському кризовому медіа-центрі (Київ) відбулася підсумкова прес конференція Національної програми залучення молоді до відновлення України ВІДНОВА:UA.

Презентували головні результати програми та обговорили ключову роль реалізації молодіжної політики в Україні на всіх рівнях – ухвалення рішень, зміцнення соціальної згуртованості, забезпечення функціонування молодіжних центрів.

Програма залучення молоді до відновлення України ВідНОВА:UA покликана надати молоді можливість зробити свій внесок у відбудову України. Варто підсумувати, що у 2023 році програми відбулися обміни у 24 громадах у 17 областях України та відновили 24 молодіжних центри. Участь у програмі (один обмін тривав 5 днів) взяли 721 учасники.

Два простори діють тепер і на Закарпатті. У Сваляві 30 молодих людей (віком 18-35 років) з усієї України у приміщенні Свалявської дитячої бібліотеки відновили простір для молоді та у Мукачеві 20 юнаків та дівчат в приміщенні соціального магазину створили хаб для навчання та відпочинку молоді.

До пресконференції долучився Владислав Яцук, заступник Міністра молоді та спорту, який зазначив: «Якщо ми хочемо, щоб молодь була активна в житті громади, маємо її залучати до відновлення. Молодіжні центри – основна база навколо якої відбувається молодіжна робота. Далі будуть реалізовуватися круті проєкти. Цей проєкт об’єднав декілька напрямків: участь молоді, залучення її до життя громади, мобільність молодих людей в інші регіони України».

Своєю чергою, Олена Урсу, керівниця групи проєктів із демократичного врядування ПРООН в Україні наголосила: «Для програми розвитку ОНН і для всієї системи організації об’єднаних націй, участь молоді – один із пріоритетних напрямків. Ця програма реалізується з 2021 року, поєднує дуже багато напрямків: участь молоді, посилення соціальної згуртованості, розвиток волонтерства. Ця програма – відповідь на поставлені задачі. Формат програми передбачає 50 на 50, тобто 50 % займає час на ремонтні роботи, інші 50 – освітня складова. Молодь дізнаються про регіони, куди приїхали, а це важливо».

До обговорення долучилася й Ольга Будник, виконавча директорка Центру Ейдос, яка розповіла: «72% молоді дуже хоче бути корисною державі, але не знає як це зробити. «ВідНОВА:UA» стала дорожньою картою для молодих людей, бо з цих 72% людей тільки 1% знають як робити це ефективно. На проєкт надійшло понад 1000 заявок, багато подавалися з закордону – Польщі, Німеччини, Австрії. Одна з ідеологій програми – зшиття країни, і це потрібно зараз як ніколи».

Серед запрошених також і Аліна Козицька, заступник начальника відділу розвитку молодіжних центрів на національно-патріотичного виховання державної установи “Всеукраїнський молодіжний центр”: «Завдяки програмі десь створили центр повністю з нуля, десь оновили, зробили ремонт. Зараз відслідковуємо як йде діяльність в тих приміщеннях. Бачимо, що ще більше молоді долучається до громадської участі, волонтерства, тих заходів, які місцева молодь вже там проводить. Це тішить».

Відновлені молодіжні простори стали тим місцем, де місцева молодь творить нові ідеї, проводити тренінги, воркшопи та інші освітні заходи. Тож чекаємо на реалізацію нових проєктів вже наступного літнього сезону!

Програма здійснюється Міністерством молоді та спорту України, Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» та громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» у рамках проєктів ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії.