Життя кожного важливе, навіть одна людина здатна змінити світ. Цей постулат, як ніколи, став зрозумілий для багатьох після початку повномасштабного вторгнення на територію України. Але є люди, які завжди в це щиро вірили і робили свій внесок, змінюючи життя інших. Серед них і Римма Митрак — волонтерка та керівниця благодійної організації «Віра.Надія.Любов» зі смт Великий Березний.
Будучи вихованкою дитячих будинків маленька Римма спостерігала за роботою численних волонтерів, що часто навідувалися туди, привозячи гуманітарну допомогу, подарунки та ласощі для дітей. Минули роки і вона сама стала прикладом для багатьох благодійників.
Пані Римма зізнається, що їй завжди подобалося спостерігати за тим, як працюють волонтери, як вони докладали свої сили й любов. І жартома каже, що полюбляла дивитися фільми про Мати Терезу, з якою й хотіла б себе асоціювати.
«Зараз я живу щоби служити людям і Богу. Коли ти бачиш, що хтось мешкає на вокзалі, що плачуть діти, то серце обливається кров’ю й хочеться допомогти всім», — каже Римма Митрак.
Про початок свого волонтерського шляху жінка розповідає небагато. Частково згадує, що починалося все з пошуків гуманітарної допомоги для хлопців у АТО, але вже згодом вона з командою переорієнтувалися на соціальну допомогу. Так у 2015 році виникла благодійна організація «Віра.Надія.Любов».
«До війни був широкий спектр роботи, взагалі багато чим займаємося: ми їздимо до родин, до самотніх, пакуємо їжу, у Facebook збираємо кошти, закуповуємо продукти. Наприклад, минулої суботи ми одній бабусі прибирали, для мене не соромно стати на коліна й помити їй холодильник чи переодягнути постіль. Це дрібниці, які кожен може робити. Хтось загрібає, хтось листя збирає. Зараз ми вже не дивимося хто до якого фонду належить, ми всі об’єднуємося і працюємо.», — так пані Римма розповідає про роботу в організації, що стала для неї метою всього життя.
За цей час їм уже вдалося реалізувати кілька проєктів, серед яких і відкриття соціального магазину у Великому Березному, куди люди з малозабезпечених сімей можуть прийти та взяти необхідний одяг безоплатно. «Магазин почав функціонувати в листопаді 2021 року, але коли почалася війна його довелося “прикрити”, бо треба було зробити кімнату для проживання ВПО. Зараз ми знову поновили його роботу і завезли речі. До нас будь-хто може звернутися, лише обов’язково надати документи», — роз’яснює пані Римма.
Робота соціального магазину припинився в ніч на 24 лютого, тоді ж і повністю змінилася робота всієї благодійної організації. Пані Римма пригадує, що коли почула новини про початок повномасштабного вторгнення одразу зрозуміла, що потрібно щось робити.
«Було страшно, у мене двоє діток. Багато друзів також злякалися й почали шукати шляхи виїзду за кордон, але не можна було впадати в паніку. Я сказала своїм дівчатам, з якими ми разом волонтерили, щоби збирали всі речі із соціального магазину. Ми просто брали купи одягу й несли все в гараж. Нам привезли ліжка з Ужгородського дитячого садочка, які ми й розставляли в приміщенні магазину, і 26 лютого ми вже заселили дві родини з Чернігова. Тоді я зробила оголошення у Facebook, про те що ми будемо приймати людей. На той час ми орендували лише половину цього будинку, а інша, де раніше були офісні приміщення, — пустувала. Я зателефонувала заступнику нашого очільника громади, бо люди вже стояли під дверима, а місця бракувало», — досі з жахом в очах згадує жінка, адже вони були одними з перших на Березнянщині, хто почав приймати людей.
Хостел БО «Віра.Надія.Любов» функціонує вже дев’ятий місяць. За весь період у ньому проживало понад три тисячі людей. Римма Митрак зізнається, що вже давно не рахує, лише проводить елементарну реєстрацію, про яку спочатку навіть усі забули. Велику кількість охочих поселитись у хостелі також спровокувала й наближеність місцевості до кордону, багато людей залишалися на декілька ночей, а потім вирушали далі.
Волонтерка згадує: «За ніч через хостел могло пройти до ста людей. Це були ряди зі спальних місць. Ми стелили каремати, тонесенькі ковдри по кілька штук, давали подушку й одіяльце, навіть дитячі одіяла були, бо всього бракувало. Ми з дівчатами все своє з дому поприносили, тут і ліжка наші й посуд на кухні. Але коли ми подали оголошення, то відчули шалену підтримку людей, навіть місцева тероборона допомагала. Це був перевалочний пункт. Люди спали на журнальних столиках і на підлозі, хто де міг розміститися».
Зараз ситуація в хостелі значно спокійніша, проте люди прибувають і досі. Є тут і ті, хто проживають від початку війни, адже не всім є куди повертатися. Серед них і пані Олена з Лисичанська. Жінка розповідає, що спочатку планували оселитися в Дніпрі, але вартість проживання там стала для них непідйомною, тому жінці з родиною порекомендували їхати на Закарпаття.
«Я приїхала сюди з чоловіком і двома внуками в кінці травня, спочатку думали, що на декілька тижнів, але вже ось буде п’ятий місяць як живемо тут. Ми дуже вдячні пані Риммі за все, бо їхали в нікуди й боялися всього, не знали куди подітися. Контакти Римми нам дала знайома, з якою ми виїхали до Дніпра, вона сказала, що вже знайшла собі місце, і я також вирішила зателефонувати. Добиралися ми сюди п’ять днів», — розповідає пані Олена.
Своїми спогадами поділилася й пані Тетяна, переселенка з Харківщини, її сім’я перебувала в дорозі також п’ять днів. Проте як вийшли на контакт із Риммо Митрак не пригадує, зате яскраво пам’ятає першу зустріч: «Коли ми приїхали було не по собі, бо решітки на вікнах ще були і все таке, але ми були раді, після всіх пережитих бомбардувань і вибухів. Заходимо, а нас зустрічає неймовірна жінка з усмішкою на обличчі, і її дівчата, що працювали тут. Зустріли нас, як рідних, відразу почали цілувати й обіймати. А хлопці, які вже тут проживали, стояли із квітами. Восьмого березня ми приїхали. І вони мені з донькою подарували ці квіти».
Римма Митрак переїхала до хостелу зі своїми дітьми, щоби налагодити його роботу і тримати все під контролем. Вона розповідає, що розробляє графіки чергувань, де мешканців хостелу активно залучає до роботи. Кожного дня хтось готує їсти, і періодично назначаються чергові для прибирань. Також у хостелі вже є своя міні ферма з кроликів та курей, за якими також назначається доглядач із числа мешканців хостелу.
Сьогодні організація вже має за своїми плечима багато досягнень, а пані Римма удостоєна багатьох нагород, зокрема, Почесною грамотою Верховної ради України. Хоча сама жінка каже, що не женеться за популярністю й відзнаками, і часто наголошує на тому, що має багато хороших друзів і працьовиту команду, з якими будь-яка робота стає під силу.
«Віра.Надія.Любов» — благодійна організація й гасло життя Римми Митрак, жінки, матері, волонтерки, та рятівниці в очах тисяч людей, яким уже змогла допомогти.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (16)
- Новини (2 208)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (33)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!