Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію» глибоко стурбована нещодавніми провокаційними вкиданнями в інформаційний простір регіону маніпулятивних заяв з приводу буцімто необхідності знесення пам’ятника загиблим закарпатцям – воїнам-афганцям, що встановлений в Ужгороді. Така провокація спрямована на підбурення громадян проти декомунізаційного руху в Закарпатті, на дискримінацію законного процесу декомунізації в Україні, а також тих, хто активно задіяний і підтримує його. Наголосимо, що процес декомунізації в Україні відбувається виключно в законний спосіб й у тісній співпраці органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, простих громадян. Він має на меті сприяння очищенню українського простору від будь-яких проявів ідеології «рускаво міра», об’єктів комуно-радянського минулого та російсько-рашистського сьогодення, цілеспрямований на протидію пропаганди їхньої символіки, поширення інших антиукраїнських наративів.

Відчутно, що успіхи декомунізації в Закарпатті не дають спокою «пушкіністам» і «захисникам історичної справедливості» на прикладі постаментів «радянським солдатам-визволителям», які з «іронією» розганяють паніку й маніпуляції з приводу скорботного меморіалу загиблим закарпатцям – воїнам-афганцям. Мовляв, «а давайте уже і це скинемо»! Цілком зрозумілим видається, що любителі та прихильники «вєлікой руской культури» на Закарпатті й далі намагаються відсторонитися від сучасного всеукраїнського усвідомлення згубності для української державності та народів, які проживають в Україні, ідеології «рускаво міра» й тих завуальованих маркерів, що приховані в змісті радянської, російської літературно-культурної, інформаційної та іншої чужинської політики.

Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію» принципово засуджує такі дії й закликає припинити маніпуляції громадською думкою. Звертаємося й до всіх закарпатців, представників громадських організацій і політичних партій, органів публічної влади, силових структур, ветеранських організацій не піддаватися на подібні провокації. Така інформація немає підстав для довіри тим, хто грається з почуттями родичів і близьких загиблих воїнів-закарпатців. Нагадаємо, що згаданий меморіал є й місцем вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Тому розцінюємо такі інформаційні маніпуляції як цинічну й брудну технологію, яка у часи сучасної російсько-української війни повинна отримати відповідну оцінку з боку держави і суспільства.

Декомунізаційний рух на Закарпатті й надалі стоїть на позиціях української державності, дотримання законодавства України, захисті українських національних інтересів, принципів демократії, гуманізму й поваги до людини. Спроби ворогів у будь-який спосіб завадити виконанню нашої місії є марними. Ми свідомі своїх завдань і впевнені у своїй ході!

 Слава Україні! Героям Слава!

 

Маріан ТОКАР,

Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію»

Джерело фото: «Закарпаття.онлайн»