В Ужгороді у неділю, 20 листопада, на лінію 103 надійшло повідомлення про підозру на отруєння чадним газом.

В результаті госпіталізували 4-х осіб, серед яких – двомісячну дитину. Наразі їхній стан – задовільний.

Після отриманого повідомлення працівники АТ «Закарпатгаз» терміново виїхали на місце, перекрили газопостачання на ввідному газопроводі до під’їзду. У результаті фахового обстеження встановлено, що при експлуатації газового обладнання мешканцями квартири було допущено ряд порушень.

Зокрема, у кухні були встановлені примусова витяжка та димохідний котел, що категорично заборонено, а також відсутня припливна вентиляція та не забезпечено технічне обслуговування газоспалювального обладнання.

Саме встановлення примусової кухонної витяжки, наймовірніше, спричинило потрапляння продуктів згоряння із димохідного котла у приміщення кухні через створення так званої зворотної тяги, а відсутність технічного обслуговування котла не дозволила вчасно спрацювати засобам безпеки.

Власнику помешкання пояснили, що у такому разі слід звертатися до організацій, які мають ліцензію на проведення такого типу робіт, та усунути недоліки.

“Чадний газ не має ні запаху, ні кольору –  тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Якщо в приміщенні немає достатнього доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція, забиті димарі – то там може збиратись чадний газ”, — пояснив начальник Ужгородського відділення Богдан Библик.

Потрапляючи дихальними шляхами до крові, чадний витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин. Людина непритомніє. Втрата свідомості настає поступово та супроводжується таким знесиленням, що навіть, помітивши небезпеку, людина неспроможна врятуватись.

Цього року на Закарпатті зафіксовано 10 випадків отруєння чадним газом, три з яких – летальні. Газовики закликають вжити всіх заходів для уникнення нещасних випадків. А саме: провести технічне обслуговування газових мереж та обладнання, прочистити димові і вентиляційні канали, не використовувати газові плити для обігріву приміщень, не користуватися газовими водонагрівачами й опалювальними приладами при зворотній тязі, частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади. Отримати детальну консультацію з цього приводу можна за номерами 067-244-65-82 та 067-240-19-25 (у робочі дні з 8:00 по 17:00), повідомляє пресслужба АТ «Закарпатгаз».