На початку цього року журналістами проєкту «ПравдаЄ» було опубліковано матеріал «Червоні лінії» для Боржави: що можна будувати на карпатській полонині» про ймовірні порушення містобудівного законодавства чиновниками Свалявської та Воловецької РДА при затвердженні детальних планів території для будівництва вітроелектростанції на Боржавській полонині у 2017 році.

Вже у березні журналістами була подана заява до поліції щодо вчиненого правопорушення на той час очільниками Свалявської та Воловецької райдержадміністрацій, які і видали сумнівні розпорядження щодо затвердження детальних планів територій під будівництво ВЕС.

Пройшло майже півроку, проте жодних суттєвих дій у досудовому розслідуванні як воловецькими, так і свалявськими слідчими зроблено не було. Під час розгляду в районних судах скарг на бездіяльність слідчих з оголошених судом матеріалів кримінальних проваджень стає зрозуміло, що хід досудових розслідувань йде у  напрямку виведення посадових осіб обох РДА “за дужки” кримінального провадження.

По-перше, слідчими витребовувались матеріали, що не мають жодного відношення до суті проваджень.

По-друге, за весь час не допитано ключових осіб у справі, тобто очільників райдержадміністрацій Валентину Рогову та Олександра Дідовича, котрі видали сумнівні розпорядження.

По-третє,  слідчими змінено кваліфікацію кримінальних правопорушень, що за новою кваліфікацією є вже не злочином, а лише кримінальним проступком. За словами адвоката Наталії Майстренко, наслідком цього є звуження обсягу та поля розслідування, його доказової бази, ймовірно, з метою виведення голів РДА та керівників уповноважених структур в галузі архітектури та містобудування райдержадміністрацій з кола можливих підозрюваних.

У зв’язку з цим журналісти проєкту «ПравдаЄ» звертаються до керівництва закарпатської поліції з проханням забезпечити оптимізацію та ефективне розслідування вказаних вище справ. Жодна посада чи зв’язки не можуть бути запобіжниками для об’єктивного слідства, які і справедливого покарання у випадку доведення вини.