Таке рішення ухвалив Восьмий апеляційний адміністративний суд (м. Львів) під головуванням судді Лариси Іщук.

2 вересня у Львові відбулося судове засідання за апеляційною скаргою ГО “Ноосфера” та Всеукраїнського громадського руху “Save Borzhava” до Держархбудінспекції (м.Київ) щодо скасування дозволу на будівництво 34-х вітряків на полонині Боржава.

Перед початком засіданням суду відбулась  акція проти будівництва ВЕС на полонині Боржава за участі екоактивістів, а також представників громад  сіл Березники та Пилипець (Закарпаття).

Ще 23 січня Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням Сергія Гаврилка відмовив у задоволенні позовних вимог еко-активістів щодо визнання дій Державної архітектурно-будівельної інспекції протиправними і скасування виданого нею дозволу на будівництво ВЕС на полонині Боржава. Відтак активісти оскаржили судове рішення 1-ї інстанції в апеляційному суді. За підсумком засідання, суд скасував дозвіл Держархбудінспекції на будівництво вітряків на Боржаві.

Нагадаємо, на початку цього року журналісти проєкту “ПравдаЄ” опублікували розслідування “Червоні лінії” для Боржави: що можна будувати на карпатській полонині” за матеріалами якого були відкриті два провадження щодо ймовірного порушення містобудівного законодавства чиновниками Свалявської та Воловецької РДА при затвердженні детальних планів території для будівництва вітроелектростанції на Боржавській полонині у 2017 році. Однак, як вдалось з’ясувати з матеріалів досудового розслідування, слідчі Свалявищи та Воловеччини намагаються вивести посадових осіб обох РДА “за дужки” кримінального провадження.