Понад 11 мільйонів гривень від туристичного збору отримали місцеві бюджети за 11 місяців цього року на Закарпатті. Торік за такий період громади отримали 6 мільйонів, розповіла директорка департаменту туризму та курортів ОДА Маріанна Готра. За її словами, найбільше грошей від туристичного збору отримала Полянська громада Мукачівського району.

За цей рік до місцевих бюджетів надійшло більше грошей від туристичного збору, ніж торік, каже начальниця управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Маріанна Готра.

“За туристичним збором в нас зараз більше 11-ти мільйонів, а 2020 році – більше 6 мільйонів. Територіальна громада почала працювати в цій галузі з підприємцями та роз’яснювати про те, що вони мусять збирати з туристів туристичний збір, оскільки він йде в бюджет територіальної громади і буде використовуватися для покращення туристичної інфраструктури”, — каже Маріанна Готра.

На Закарпатті, за її словами, є 511 санаторіїв, курортів, туристичних баз. Водночас розмістити в області можна 26 тисяч туристів. Один із гірськолижних курортів працює у селі Поляна. Туристи, які хочуть відвідати це місце для відпочинку, мають бути вакцинованими, розповідає його керівник Володимир Міщенко.

“В минулому році були інші карантинні обмеження, а це теж вплинуло на нашу роботу, і в цьому році теж. Велика кількість людей досить серйозно поставилася до свого здоров’я, і більшість які до нас звертаються мають вакцини. Тим, які не мають, ми на жаль змушені відмовити”, — каже Володимир Міщенко.

suspilne.media