Замість «умовного» покарання закарпатець, який ухилявся від призову “заблукавши” дорогою до військової частини, відбуватиме реальний термін за ґратами (ст. 336 КК України).

Закарпатський апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції в частині призначення покарання та прийняв рішення засудити чоловіка до 4 років позбавлення волі.

Раніше Хустський районний суд призначив 40-річному жителю с. Сокирниця покарання у виді 4 років ув’язнення зі встановленням іспитового строку на 3 роки.

Встановлено, що чоловік незадовго після початку повномасштабного вторгнення прибув до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Від проходження медичного огляду письмово відмовився. Згодом, під час переїзду групи військовозобов’язаних до військової частини, скористався технічною зупинкою та втік у невідомому напрямку.

Як розповів сам засуджений, це трапилося тоді, коли під час зупинки на території Львівщини він відійшов у пошуках магазину та заблукав. Після цього він вийшов за межі населеного пункту, перейшов річку та пройшов одне село перед тим, як його знайшли. При цьому інші військовозобов’язані підтвердили, що групу повідомили про заборону відлучатися без супроводу.

Зауважимо, що раніше житель Хустщини вже притягався до кримінальної відповідальності. Наразі вирок щодо нього набрав законної сили.