Пацієнтів Мукачівської лікарні Святого Мартина, яким провели унікальні для регіону операції на серці, добре себе почувають та вже виписали додому. Про це повідомляють на сторінці медзакладу у фейсбуці.

Перший випадок – це коарктація аорти. Пацієнт мав високі цифри систолічного артеріального тиску (180-200 мм.рт.ст.), не зважаючи на молодий вік, чоловіка турбували часті гіпертонічні кризи. Він майже не мав змоги працювати та жити нормальним життям.

Завдяки тому, що у кардіологічному відділенні Мукачівської лікарні виявили причину таких станів, лікарі відділення кардіології змогли врятувати чоловіка від інсульту та інших ускладнень артеріальної гіпертензії. Звуження грудної аорти було причиною проблеми. Інвазивно виміряний градієнт тиску в грудній аорті був 65 мм.рт.ст. Імплантувавши стент в грудний відділ аорти наші лікарі знизили градієнт до 4 мм.рт.ст. Пацієнт вже повернувся до нормального життя.

Другий випадок: пацієнтка що поступила у відділення кардіології з тромбоемболією легеневої артерії. На перший погляд, жінка здавалось типовою пацієнткою, але коли було проведено УЗД-обстеження серця, виявились тромби які через отвір між передсердями були в лівому передсерді та лівому шлуночку. Іншими словами тромби з нижніх кінцівок потрапили в ліву половину серця і це могло призвести до інсульту або інфаркту.

В анамнезі були гострі неврологічні події. Тому лікарям довелося провести велику роботу з лікування пацієнтки. Вже за відсутності тромбів їй імплантували оклюдер. До слова, його вартість близько 3,5 тисяч доларів. Для пацієнтки все безкоштовно, оскільки оклюдори закуплені за державний кошт.