З початку весни компанія «Катіон Інвест» не видобуває сіль на Тереблянському родовищі в Закарпатській області через корпоративний конфлікт між співвласниками.

Директор підприємства Сергій Кондратьєв зазначив, що цього року компанія планувала дати Україні близько 60 тис. тонн технічної солі, а 2026 року вийти на проєктну потужність (заявлялася на рівні 450 тис. т/рік) і запустити «другу чергу» проєкту – почати виробляти харчову сіль.

«Все це почалося ще в грудні – саме тоді, коли пролунали перші сигнали про можливі корпоративні непорозуміння між інвесторами. Щойно стало зрозуміло, що проєкт готовий розпочати видобуток першої продукції та зможе віддати кредити (а саме така модель фінансування) одному з власників, і він втратить вплив на підприємство», – сказав директор.

Сергій Кондратьєв зазначив, що зараз цей корпоративний конфлікт вплинув на діяльність компанії в тому сенсі, що створив проблему з податковою.

«Податкова фактично блокує роботу ТОВ «Катіон Інвест», відносячи нас постійно до ризикових», – уточнив він.

Компанія встигла видобути близько 6,1 тис. тонн солі. Якщо роботу вдасться розблокувати, то до кінця року видобуток вийде на 30-35 тис. т.

Сергій Кондратьєв відмітив, що «Катіон Інвест» планувала через два роки розпочати видобуток харчової солі, однак за рік могла б встановити обладнання для доробки до харчової.

«Після збагачення наша сіль виходить за якістю на перший сорт харчової – близько 98,5% NaCl, мало не “екстра”», – розповів він, зазначивши, що компанія готує ТЕО для збагачення.

ТОВ «Катіон Інвест» належить двом інвестиційним фондам – «Ехо» (бенефіціар – Валентин Кондратьєв) та «Юкон» (бенефіціар – Оксана Омельяненко).

Агробізнес сьогодні