З початку 2023 року митники виявили 8 аналогічних порушень.

На Закарпатті на кордоні з Угорщиною митники виявили нелегальне вивезення лісоматеріалів на майже 300 тисячі гривень. Порушник надав документи з неправдивими відомостями, а сертифікат на лісоматеріали був виданий на іншу партію, повідомляє Закарпатська митниця у Facebook. Зазначається, що порушник перевозив партію пиломатеріалів на 972 штук, об’ємом 39 м3, вартістю €6,2 тисячі. Митники виявили певні розбіжності з документацією під час візуальної перевірки вантажу на посту “Тиса”. Задекларовані відомості не відповідали фактичному вантажу та не сходилися з даними в рахунку-інвойсі та Сертифікаті про походження лісоматеріалів для здійснення експортних операцій.
Вони також виявили невідповідність в задокументованій та фактичній кількостях вантажу. В повідомленні підкреслили, що на порушника склали протокол за ч.1 статті 483 Митного кодексу. Наразі вантаж з пиломатеріалами тимчасово вилучено до рішення суду.

“Посадові особи Закарпатської митниці максимально контролюють експорт лісу та лісоматеріалів, особливо цінних порід. Але “ділків” це не зупиняє, і вони щоразу вдаються до нових спроб, як обійти митне законодавство та у незаконний спосіб експортувати лісову продукцію за кордон”, – підкреслили митники. Вони додали, що за січень-квітень 2023 року на митники склали 8 протоколів про порушення щодо вивозу деревини.