У селищі Середньому завершено зведення 12 модульних будинків для потреб ВПО.

Про це йдеться на сторінці Закарпатської ОДА.

Модульні будинки облаштовано всередині та профінансовано благоустрій навколишньої території, в основному, за фінансового сприяння Уряду Словацької Республіки. Зокрема, на ці потреби виділено близько 8 мільйонів 200 тисяч гривень. За ці кошти через програму SlovakAid було закуплено інвентар та зроблено підготовчі роботи, підведення і монтажу комунікацій, включно з електромережею та освітленням, каналізацією тощо. А також — реконструкцію даху у головній будівлі дитячого будинку.

«Самі ж будинки зводяться за кошт благодійного фонду «Карітас Чеської Республіки». Окрім словацької допомоги, вдалося залучити партнерів та меценатів з інших фондів», – повідомила проєктна менеджерка фонду на Закарпатті Наталія Мацькова.

Власне будівництво розташоване у селищі Середнє, що на Ужгородщині, на території будинку сімейного типу організації «Ковчег миру».

Наразі у будинку проживає 17 дітей та 6 дорослих, яких свого часу вдалося евакуювати з Маріуполя. Дітей взяло під опіку подружжя волонтерів Володимира та Оксани Завадських, які з перших днів війни під ворожими обстрілами займалися евакуацією українців з Маріуполя, де в аналогічному будинку люди мешкали до вторгнення рф.