СБУ викрила освітян-колаборантів, що впроваджували стандарти освіти РФ на тимчасово окупованих територіях, знищували українські підручники, символіку і вимагали навчати російською.

Слідчі Управління СБУ в Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури розслідують діяльність чотирьох зрадників, що впроваджували стандарти освіти РФ на тимчасово окупованих територіях. СБУ уже повідомила зрадникам про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Тривають комплексні заходи для притягнення кожного зрадника і колаборанта до відповідальності за злочини проти України. А викривали зловмисників співробітники СБУ в Донецькій та Луганській, Херсонській і Запорізькій областях.

Як повідомили в управлінні СБ України в Закарпатській області, мова про двох мешканців с. Нова Збурʼївка Херсонської області, які прийняли пропозицію від “нової влади” і зайняли псевдопосади “директора Новозбур’ївського ліцею” та “директора Новозбур’ївського дошкільного навчального закладу”. Колаборанти забезпечили розміщення на адмінбудівлях закладів освіти російських прапорів. Вони запровадили навчання російською мовою та видали навчальні посібники держави-агресора. Зловмисники закликали місцевих мешканців приєднуватися до лав окупантів та віддавати дітей навчатися за стандартами РФ.

Крім цього, у співпраці з ворогом викрили мешканку Лисичанська Луганської області, яка погодилася виконувати обов’язки “директора Лисичанської музичної школи №2”. За її вказівкою навчання велося виключно російською мовою. В інтерв’ю російським медіа вона раділа окупації та агітувала віддавати дітей навчатися до підконтрольного РФ освітнього закладу.

Також добровільно співпрацювала з ворогом мешканка села Михайлівка Запорізької області, яка обійняла посаду “тимчасово виконуючої обов’язки директора комплексної дитячо-юнацької спортивної школи”. Зрадниця дала вказівку знищити всі українські підручники та прибрати з території школи всю українську символіку, а на її місці встановити російську.

Використовуючи отримані можливості і повноваження, жінка пропагувала у школі російську “сво” та виправдовувала воєнні злочини загарбників.

Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Управління СБ України в Закарпатській області.