На Закарпатті перебуває місія Дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ.

Посилення співпраці у сфері захисту прав дітей обговорили під час зустрічі представники Закарпатської ОВА та представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Основна мета – забезпечити максимальну підтримку дітям, особливо вимушеним переселенцям і тим, хто залишився без батьківського піклування.

«У цьому напрямку разом із партнерами ми працюємо комплексно. Це гуманітарна, психологічна та правова допомога. Окремий аспект – облаштування шелтерів і створення місць для проживання багатодітних родин, вразливих категорій дітей, які перемістилися на Закарпаття», – підкреслили в ОВА.

Також повідомляється, що планують розробку програм підтримки прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, аби стимулювати розвиток цих інститутів, оскільки зараз у нашому регіоні зросла кількість дітей, які потребують догляду в соц. закладах.

Також у Службі у справах дітей ОВА розповіли, що на Закарпаття з інших регіонів переїхали 10 інституційних установ. Евакуювалися 9 ДБСТ, 12 прийомних і близько 50 опікунських сімей.

Під час зустрічі керівниця секції захисту дітей представництва ЮНІСЕФ в Україні Джин Чой підкреслила, що її команда знає про успішний досвід роботи і практики Закарпатської ОВА в окреслених напрямках, а також те, що область продовжує приймати вимушених переселенців з районів ведення бойових дій. Вона запевнила, що Фонд і надалі надаватиме необхідну гуманітарну та психологічну допомогу постраждалим.

Найближчими днями представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відвідають заклади соціального захисту населення в Закарпатській області, щоб детальніше ознайомитися з потребами у сфері захисту їхніх прав, забезпечення освітніми та медичними послугами і посилити свою підтримку.