Об’єднані однією метою – розвивати себе та працювати над упровадженням змін. В Ужгороді відбувся форум із жіночого лідерства. Говорили про успішні приклади підтримки молоді в маленьких громадах, розвиток неформальної освіти в бібліотеці, історії про релокацію справи життя на користь суспільства. Історії успіху надихали, лідерки мотивували, а учасники отримали не лише успішні інсайти, а ще й цінні подарунки. Утім, про все згодом. 

Форум із жіночого лідерства реалізували в межах програми «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України». Організатори – Ужгородська молодіжна рада спільно з «ПАДІЮНом», ініціативою «Жіноче намисто Закарпаття» та Коаліцією 1325-Закарпаття у співпраці з ГО «Молодіжна платформа».  

Захід складався з двох блоків. Тема першого – «Лідерство жінок у часи викликів. Як залишатися успішною в умовах постійних змін». 

Олена Біланіна, голова Ужгородської молодіжної ради, зазначає:

Олена Біланіна
Олена Біланіна

«Перша частина присвячена історіям успіху дівчат різного віку та різної діяльності, але є одне спільне, що їх об’єднує, – щира любов до справи, яку розвивають, та велика відповідальність. Безперечно, вони є прекрасним прикладом для наслідування. Хочемо вкотре відзначити їхній внесок у розвиток жіночого лідерства. Друга частина присвячена відзначенню тих жінок, котрі брали участь у серії різних навчальних тематичних програм. Ключова подія цього заходу – відзначення активісток нашого краю в межах щорічної ініціативи «Жіноче намисто Закарпаття».

Олена Біланіна
Олена Біланіна

Подібні заходи мають значний вплив, адже вони включають не тільки панельні дискусії, а й роботу в групах із метою напрацювання тематичних компонентів до майбутньої стратегії розвитку жіночого лідерства в місті, – додає Олена Біланіна. Ще розповіла:  є національний та обласний плани, але немає міського:

«Наші рекомендації ввійдуть у міський. У серпні цього року завершується дія поточної цільової програми «Молодь Ужгорода», будемо раді спільно з активними жінками нашого міста напрацювати важливі компоненти до наступної цільової програми для того, щоб вона більше відповідала новим запитам нашої молоді».

До панельної дискусії були запрошені Діана Кайнц, віцепрезидентка «Зонта-клуб» в Ужгороді, Євгенія Напуда, координаторка ТАТОHub, Наталія Криворучко, координаторка організації «СОС Дитячі Містечка Україна», Таїсія Симочко,  регіональна координаторка всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я «Ти як» у Закарпатській області, Софія Кучерява,  працівниця «ПАДІЮНу» та Марія Манзюк, голова молодіжної ради при Тячівській міській раді. 

Форум "Лідерки нового часу"

Марія Манзюк наголосила:

Марія Манзюк
Марія Манзюк

«Говорили про виклики, з якими стикається наша молодь, як із ними справляємося, як будуємо таймменеджмент, які важелі беремо до уваги при прийнятті рішень, що стосуються нашої територіальної громади, як молодіжні рада формує імідж громади загалом. Цей захід – спілкування та майданчик для знайомств, який позитивно вплине на нашу молодіжну раду, посилить упізнаваність. У нас реалізовано вже багато успішних проєктів. Долучаємося до ініціативи «Молодіжна платформа». Співпрацюємо з ООН. Відкрили інформаційно-ресурсний центр «Точка доступу» спільно з міською радою – активно залучили ВПО»

Форум "Лідерки нового часу"

Організатори форуму поставили перед собою мету, щоб кожен з учасників  відчув себе ще більш важливими і цінними. Хочуть донести іншим: можна розвиватися, будувати кар’єру, створювати сім’ї, і не обов’язково для цього виїжджати за кордон. Узагалі це був пілотний захід. Ужгородська молодіжна рада запускає цілу серію ініціатив, які спрямовані на підтримку розвитку молодіжного лідерства. Тема наступної – економічна спроможність дівчат і жінок.

Керівник ГО «Мегасоціум» Ганна Мелеганич запевняє:

Ганна Мелеганич
Ганна Мелеганич

«Із радістю взяла участь у організації заходу, оскільки вже більше 15 років працюємо в Ужгороді. Питання лідерства жінок, підтримки дівчат, питання гендерної рівності – ті напрямки, які для нас є одними з провідних. Хочемо підтримати жінок: учасниці матимуть можливість поспілкуватися з лідерками жіночого руху. Оскільки наша організація входить у Коаліцію 1325–Закарпаття, будемо брати участь у заході «Жіноче намисто Закарпаття». Наша частинка присвячена окремо нашій діяльності, яка в межах коаліції реалізовується за підтримки Українського жіночого фонду та Уряду Королівства Нідерландів. Йдеться про школу безпеки для жінок і дівчат. Випускниці перших чотирьох груп були нагороджені, отримали сертифікати та цінні подарунки. Школа ще триває і можна записуватися на наступні заняття»

Учасниця Ірина Пасєвич, студентка УжНУ, про подію дізналася із соцмереж:

Ірина Пасєвич

«Зацікавила інформація про форум, оскільки навчаюся на спеціальності «Соціальна робота». Хотіла почути щось нове, розширити коло спілкування. Крім того, була учасницею Школи безпеки. Отримала багато корисних знань під час занять щодо кібербезпеки, надання першої домедичної допомоги та психології»

Форум «Лідерки нового часу» – точка синхрону, яка сприяла аналізу та переосмислення тих змін в жіночому ручі, які відбуваються протягом останніх років в Ужгороді та Закарпатті загалом.

Анонси нових зустрічей шукайте на Facebook сторінці Ужгородської молодіжної ради.