Звертаємося до владних інституцій краю щодо необхідності повної декомунізації Пагорбу Слави на Кальварії в Ужгороді, а саме – необхідності провести демонтаж пам’ятного знаку із зображенням двох радянських солдатів з написом “за нашу советскую родину”, радянської зірки на вічному вогні та радянських танків.

І зауважуємо наступне:
1. Процес декомунізації є суспільним запитом і загальнонаціональною кампанією з очищення від наслідків комуно-радянської ідеології в Україні й співзвучний із боротьбою українців проти російського агресора, відстоюванням права на свободу і демократію, захистом європейських цінностей та українських національних символів і традицій.
2. Сьогодні як ніколи влада і суспільство, всі громадяни України, незалежно від політичного чи соціального статусу, національної та релігійної приналежності повинні проявити єдність на всіх фронтах, де ведеться бій із загрозливою російською (в тому числі прорадянською) ідеологією та всілякими її агресивними проявами у всіх сферах людської життєдіяльності.
3 . З повагою ставлячись до полеглих у боротьбі з нацизмом у роки Другої світової війни, закликаємо до цивілізованого вирішення питань за прикладом демократичних країн Європейського Союзу, до якого невпинно рухається й Україна.
4. Закарпатці, які історично вважаються толерантним населенням, підтримують деідеологізацію культурно-історичного регіонального простору й вимагають цивілізованого впорядкування пам’ятних історичних місць полеглим у всіх війнах.

Зважаючи на це, наголошуємо на обов’язку влади прислухатися до волі суспільства й спільно приймати важливі для регіону рішення.

Враховуючи вищесказане, пропонуємо:
Провести демонтаж названих об’єктів впродовж листопада

Закликаємо закарпатців, усю громадськість краю підтримати своїм підписом дане Звернення до органів місцевої влади і публічно зголоситися до вимог щодо повноцінної декомунізації в регіоні за цим посиланням:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdGENjC…/viewform

Перелік підписантів:

* голова Коаліції організацій «Закарпаття за дерусифікацію» Маріан ТОКАР

* керівник спільноти «Декомунізація. Україна» Вадим ПОЗДНЯКОВ

* професор УжНУ, голова фракції СН в Закарпатській обласній раді, сержант ЗСУ ФЕДІР ШАНДОР

* Керівник mukachevo.net ЮРІЙ ДЗЯМУЛИЧ

* історик ІГОР ПРОХНЕНКО

* громадська активістка МІЛЛА ДЕНЧИК

* історик ВАСИЛЬ МІЩАНИН

* волонтер АНТОНІНА КОРНУТА

* військовий ВАСИЛЬ МАТВІЙЧУК

* монтажер новин, журналіст НАТАЛІЯ БІЛЕЙ

* художниця ГАННА БІЛЕЙ

* волонтер КРІСТІАН ДОБЖЕНЕЦЬКИЙ

* науковець НАТАЛІЯ СВАТЮК

* психотерапевт МАРІЯ ВОВК

* науковець СТЕЛЛАС АСЛАНОВ

* журналіст ОЛЕКСІЙ ШАФРАНЬОШ

* журналіст, громадський активіст ПЕТРО ГАБРИН

* менеджер АНГЕЛІНА МЕНЗУЛ

* директор ТОВ НІКОЛЕТА КУЧМА

* науковець МИКОЛА ВОРОТИНСЬКИЙ

* військовослужбовець МИХАЙЛО СТЕГУН

* підприємець ОЛЕКСАНДР ЛЯХІН

* підприємець МИКОЛА КОКІШ-МЕЛЬНИК

* підприємець АНДРІЙ ШКРІБЛЯК

* бухгалтер ТЕТЯНА КОВАЧ

* кухар МІЛАН ЧЕРМАК

список оновлюється…