Зі слів Володимира Чубірка у перелік АЗС, які підозрювали у нелегальній роботі, його заправки потрапили випадково.Також голова облради прокоментував співпрацю зі Борисом Ганджею. Київський автогонщик сьогодні керує компанією «Glusco», що належить бізнес-партнерам Віктора Медведчука.

Журналісти «ПравдаЄ» вивчили з відкритих джерел інформацію про фірми, які належать голові Закарпатської обласної ради Володимиру Чубірку. Із судових документів вбачається, що ТОВ «Росток» та ТОВ «Полюс Закарпаття» фігурують у кримінальних провадженнях про видачу ліцензій нелегальним АЗС, а також у податкових та майнових оборутках.

Основний бізнесовий актив голови – компанія імпортер нафтопродуктів ТОВ «Росток» (32890880). У своїй декларації за 2020 рік політик вказує корпоративні права та те, що є бенефеціарним власником цього товариства. На цю юрособу оформлено ряд об’єктів нерухомості, земельних ділянок та автотранспорт. Також фірма брала участь у державних закупівлях.

Згідно із судових документів 2020 року, ТОВ «Росток» фігурує у кримінальному провадженні №62020140000000314 (судова справа №463/2686/20), порушеним львівським ДБР по відношенню до посадовців ГУ ДПС у Закарпатській області. Податкова видавала ліцензії на реалізацію пального нелегальним АЗС, які не мали дозвільних документів від ДАБІ.

У коментарі журналістам Володимир Чубірко сказав, що саме провадження стосувалось не ТОВ «Росток», а адрес, за якими були побудовані АЗС побудовані. І що у перелік таких, які підозрювались у нелегальній роботі, заправки потрапили випадково.

«Був перелік АЗС, дві ухвали суду, де мали проводити оперативно-розшукові дії. Не стосовно фірми «Росток», а стосовно адреси, де розміщена одна з наших АЗС. Ці всі заходи були проведені. Повністю в законі, повністю все працює. Це в Березному заправка (село Малий Березний – ред.), в урочищі «Маюрня» і якимись чином вона попала у той перелік, де були нелегальні АЗС. Але ця заправка працює, легально і сьогоднішній день», – прокоментував голова Закарпатської облради.

Скріншот з Ухвали Личаківського районного суду міста Львова, у якому фігурує ТОВ «Росток»

Втім, ще не єдине кримінальне провадження, у якому фігурувала компанія. У 2017 році було досудове розслідування щодо необлікованого продажу пального на суму понад 150 мільйонів гривень (судова справа №308/8176/17), яке закрили за відсутністю складу злочину у 2019 році.

А у 2016 році ТОВ «Росток», разом із ПП «Мале приватне підприємство «Латекс» (належить членам родини ексголови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди – ред.), фігурувало у досудовому розслідуванні обставин продажу пам’ятка архітектури 1870 року, колишньої синагоги неологів по Жупанатській 17 в Ужгороді (судова справа №308/600/16-к).

Наступний актив голови облради – ТОВ «Полюс Закарпаття» (35866028). На ТОВ зареєстрована нерухомість по вулиці Матросова у Мукачеві (навпроти ринку «ГІД» – ред.) та дві земельні ділянки, на яких знаходяться АЗС. Також вона брала участь у державних закупівлях.

У 2013 році компанія фігурувала у матеріалах Закарпатської обласної прокуратури через підозру у незаконному відчуженні земельної ділянки та будівництві на ній АЗС з порушенням вимог ДБНів.

ТОВ «Полюс Закарпаття» це спільний бізнес голови облради із гонщиком Борисом Ганджею, який згадується у всеукраїнських ЗМІ як менеджер структур партнерів Віктора Медведчука по нафтовому бізнесу.

«Борис Ганджа підприємець, ми з ним знайомі. Я Вам не буду говорити, що ми не знайомі. Але на той момент, коли Борис Ганджа почав співпрацювати із компанією «Glusco», він вийшов із складу засновників (мається на увазі із ТОВ «Полюс Закарпаття» – ред.). Це було моє принципове рішення, що ми не можемо працювати, якщо він йде працювати туди», – коментує Володимир Чубірко співпрацю з підлеглим партнерів Медведчука.

Аналітична система You control дає змогу прослідкувати, коли у компаніях трапляються кадрові зміни. Так, Борис Ганджа став керівником «Glusco» у січні 2019 року. Про це, також, писав Бізнес Цензор. А із складу засновників «Полюс Закарпаття» він вийшов лише через два роки, у квітні 2021.

Замість Бориса Ганджі бізнес-партнером Володимира Чубірки стала Вікторія Коваленко. Адреса нового засновника повністю співпадає із контактною інформацією, яку вказував ФОП Ганджа Борис Іванович до припинення своєї підприємницької діяльності у кінці грудня 2019 року.