25 лютого, через день після початку війни та запровадження воєнного стану, він в’їхав до Угорщини через КПП Вілок Берегівського району Закарпаття.

На запит журналістів ПравдаЄ у Закарпатській обласній прокуратурі повідомили, що 23 березня 2022 року розпочато досудове розслідування кримінального правопорушення за частиною 2 статті 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем). Виходячи з того, що сприяти у перетині кордону могли посадовці державних органів, що несуть службу на КПП, досудове розслідування має вести Державне бюро розслідувань.

Український політик і колишній міністр екології Остап Семерак, а також бізнесмен Михайло Кіперман 25 лютого покинули Україну виїхавши через КПП Вілок. Відповідно до документів, наданих джерелами у митниці, бізнесмена вивіз батько народного депутата з групи «Довіра» Валерія Лунченка. Ексміністр вивозив частину родини Кіпермана.

Днем раніше, 24 лютого 2022 року у Державна прикордонна служба України повідомила, що введено заборону на «виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років». Остап Семерак молодший 60-років. В той же час Михайло Кіперман скористався своїм правом багатодітнього батька.

Це не єдиний випадок, коли через «зелений коридор» КПП у Берегівському районі виїжджали особи призовного віку або перевозили без декларування валізи готівки. Так втік до Відня відсторонений суддя КСУ Олександр Тупицький, нардеп Григорій Сурків вивіз своїх онуків-призовників, а дружина екснардепа Ігоря Котвіцького вивезла 30 мільйонів доларів. Усі ці факти розслідує ДБР.

Вже другий місяць в Україні шукають шлях щоб припинити схеми незаконного перетину кордону та змусити повернутися як втікачів, так і тих, хто абсолютно легально вчиться, працює чи живе за межами країни. Сьогодні у Верховній Раді зареєстровані законопроєкти, один з яких зобов’язує українців повернутись додому, а інший встановлює кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону під час воєнного стану, у окремих випадках до 12-ти років позбавлення волі.