Огляд перших шпальт провідних ЗМІ світу від журналіста Сергія Чернявського за 21 квітня 2022 року.
Газети Британії та Шотландії
«Daily Telegraph» повідомляє про успішне випробування Росією нової ракети, яку газета називає «самою смертоносною зброєю у світі». У матеріалі йдеться, що президент Володимир Путін хвалився першим успішним випробуванням міжконтинентальної балістичної ракети, відомої як Satan II, яка може нести дюжину ядерних боєголовок і здатна вразити будь-яку точку світу. Також газета повідомляє, що Навратілова закликала Вімбелдонс переглянути дискваліфікацію росіянина.
«FT» пише про відмову гравцям з тенісу Росії та Білорусі на участь у Вімблдоні через війну в Україні. Розповідається яким гравцям із Росії та Білорусі заборонили брати участь у турнірі Великого шолома та реакцію Кремля на це у вигляді цитати Пєскова.
«Путінська ракета «Сатана-2» це попередження Заходу» з таким заголовком вийшла «The Scottish Daily Express».
Заголовок в газеті «Metro»: «Війна в Україні – морські піхотинці – подають сигнал SOS».
«Останні часи» для українських військ у Маріуполі» – заголовок The Guardian.
Командувач українською морською піхотою, який б’ється в Маріуполі, заявивши вчора, що його військо «може бути, чекають останні дні, якщо не часи», оскільки ще один російський ультиматум українським воинам, що залишилися в обкладеному портовому місті, здатися або померти залишився без відповіді у вигляді масової капітуляції.
«Противник перевершує нас чисельністю 10 до одного», – заявив командир 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Воліна у відеозверненні, опублікованому у Facebook. «Ми звертаємось і благаємо всіх світових лідерів допомогти нам. Ми просимо їх скористатися процедурою евакуації та доставити нас на територію сторонньої держави».
Значні за чисельністю українські сили сформували завзятий опір на металургійному комбінаті «Азовсталь» у масі тунелів та майстерень, що розтягнулися, на площі чотири квадратні милі на південний схід від міста та останньому оплоті військ, що захищають Маріуполь.
Заголовок над фото у газеті The Herald «Прогулянка непокорених». Підпис під фото: «Українські військові йдуть через зруйновані міста в Ірпені біля Києва».
За даними The Scotsman, тисячі мирних мешканців все ще перебувають у пастці у місті Маріуполь після чергової невдалої спроби евакуації з міста. Газета повідомляє, що російські війська готові захопити місто, оскільки українські бойовики закінчують боєприпаси.
Європа
Австрія. Газета: «Der Standard» – Заголовок «Відновлюй тут, бійся там».
Ситуація в оточеному Маріуполі стає все більш відчайдушною Понад п’ять мільйонів українців уже втекли. Майже вся увага у війні в Україні нині прикута до Маріуполя, зокрема до сталеливарного заводу «АзовСталь», де сотні солдатів і сотні мирних жителів усе ще оточені російськими військами, які явно перевершують їх за чисельністю. У драматичному призові відповідальний український командир закликав до безпечної евакуації.
У той час як понад п’ять мільйонів людей уже покинули країну, на околицях Києва починається реконструкція. Населення стикається з багатьма серйозними проблемами, як з’ясував кореспондент STANDARD Джо Ангерер під час виїзної перевірки у районі Макарова (фото).
Колонка: «Відповідь Путіна»
Що означає “F…t you!” по російськи? Президент Володимир Путін щойно прокричав це «Заходу» та всім, хто вірить у його проникливість.
Не так, звичайно, а шляхом присвоєння 64-ї ОМСБр 35-ї Російської Армії почесного звання «Гвардійська» та заохочення за «знання рішучих дій» «військових спецоперацій». Вони «зразково виявили мужність та високий рівень професіоналізму».
Підрозділ був дислокований у передмісті Києва Бучі, де зараз міжнародні експерти розслідують жахливі військові злочини. Близько 400 убитих мирних жителів, чоловіків, жінок, дітей, систематичні зґвалтування.
Що намагається сказати нам Володимир Путін? Все просто: він додає до насильства глузування. Він сигналізує, що вам навіть не потрібно говорити з ним про воєнні злочини. По-перше, їх не було, по-друге, звірства все одно робили чи інсценували самі українці, по-третє: Нічого… нічого не означає. Або, можливо: мені все одно. Я здатний на все. Я недоступний для ваших дитячих уявлень про цивілізацію. Ось як я веду війну. А поки що йде наступ, який має нарешті привести до рішення на південному сході. Більше військових злочинів — чи це спустошення цілих міст — гарантовано.
Газета «de Volkskrant» – Підпис під фото: «Очевидці з Маріуполя про те, що пережили в нині зруйнованому місті».
Бельгія. Газета «DeMorgen». Заголовок: «Потрібна додаткова зброя для допомоги Києву на Донбасі».
Оскільки конфлікт на сході України розпалюється, наш уряд розглядає можливість передачі Києву важкої військової техніки. Випробуванням ядерної ракети великої дальності Кремль пропонує своїм ворогам «інформацію для роздумів».
Данія. Видання «Morgenavisen Jyllands-Posten». Заголовок анонс: «Очікується, що Битва на Донбасі в Україні стане найбільшим і найжорстокішим зіткненням танків з часів Другої світової війни.
Ірландія. Газета «The Irish Times» – «Понад 50% зобов’язань щодо українських біженців не виконується».
Червоний Хрест каже, що більше половини з 24 000 обіцянок не виконуються
Пункт невідкладної допомоги на Міллстріт вперше використовується для прийому тих, хто прибуває.
Понад половина з 24 000 обіцянок надати житло українським біженцям досі не реалізовані або тому, що власник житла відкликав свою пропозицію, або з ними неможливо зв’язатися.
Уряд щосили намагається знайти житло для людей, які рятуються втечею від нападу Росії на Україну, оскільки вчора вперше почали використовувати об’єкт екстреної допомоги, на Міллстріт-Арена у Ко-Корці.
Учора ввечері Кабінету міністрів повідомили, що до кінця наступного місяця може бути від 29 000 до 33 000 осіб, які потребують житла, і що люди можуть чекати на тижні, перш ніж отримають житло, якщо не будуть знайдені ще тисячі ліжок.
Мішель Мартін учора розповів про проблеми, пов’язані з прибуттям біженців до Ірландії, та висловив сподівання, що обіцянки щодо надання житла можуть бути виконані швидше. Його слова прозвучали після зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем в аеропорту Шеннон, де вони обговорили війну і гуманітарну кризу.
Ірландський Червоний Хрест збирає пропозиції щодо розміщення від населення і на сьогоднішній день отримав обіцянки про 5 714 вільних та 18 322 спільні будинки.
Однак останні дані організації показують, що трохи більше половини з 24036 пропозицій не були реалізовані.
Близько 3 465 пропозицій було повністю відкликано, а ще 9 184 власники власності виявилися недоступними — загалом 12 649 осіб. Були зроблені неодноразові спроби зв’язатися з людьми, з якими неможливо зв’язатися, у тому числі вечорами та у вихідні дні.
Люди, які залишають Україну, після прибуття в державу здебільшого розміщувалися або у родичів та друзів, або в готелях. Нестача місць у готелях означає, що нині починають використовуватися засоби екстреного розміщення. Минулої ночі до 70 біженців мали відправитися на арену Green Glens Arena на Міллстріт, де можуть розміститися 320 людей.
Детальна інформація про майже 700 закладених об’єктів нерухомості була надіслана місцевій владі, а 100 об’єктів – іншим органам з розміщення біженців. До кінця цього тижня очікується, що близько 200 людей заселяться у закладені вільні приміщення.
У документі, підготовленому для міністрів, викладено, як моделювання показало, що до кінця травня може виникнути нестача 8300 ліжок. Якщо не знайдено житло, люди можуть чекати до 27 днів без житла.
Міністрам повідомили, що існує «високий ризик нестачі термінового та короткострокового житла у найближчій перспективі».
Наступного тижня уряду буде представлено великий меморандум із викладом повної оцінки ризиків з усіх аспектів гуманітарного реагування.
Джерело в уряді сказало, що підхід полягав у тому, щоб дістатися «куди ми можемо дістатися», і тепер очікується, що угода щодо придбання всього комплексу Citywest, включаючи готель на 700 номерів, буде завершена до кінця цього року. тиждень.
Було отримано 10 500 готельних ліжок, і понад 1200 осіб вже перебувають на ліжках екстреної допомоги, які використовуються місцевою владою по всій країні на разовій основі в таких місцях, як громадські центри.
Тим часом, Центральний банк повідомив уряду, що російські активи в Ірландії на суму понад 1 мільярд євро були заморожені до минулого тижня.
Німеччина. Газета «FAZ». «Країни НАТО передають Києву важке озброєння».
Байден готує ще один пакет допомоги.
Мютценіх захищає Шольца
Американський уряд готує подальшу військову допомогу Україні. Згідно з внутрішніми джерелами, пакет має включати 800 мільйонів доларів, а також важке озброєння. Президент Джо Байден мав зустрітися з міністром оборони Ллойдом Остіном та головою Об’єднаного комітету начальників штабів Марком Міллі у Білому домі у середу. У вівторок після телефонної конференції із західними союзниками він підтвердив намір поставити Україні артилерійські системи перед наступом Росії на Донбасі. Крім США про постачання важкого озброєння Україні заявили також Великобританія, Канада та Нідерланди. Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон та прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо також пообіцяли артилерійські системи, а прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте пообіцяв «важчу техніку», включаючи бронетехніку.
У Берліні в середу активізувалися дебати щодо постачання важкого озброєння. Політик від зелених Антон Хофрейтер розкритикував той факт, що канцлер Олаф Шольц (СДПН) сповільнюється. Якщо в результаті війна затягнеться, зросте небезпека, що інші країни будуть атаковані, і тоді ми зрештою скотимося до затяжної, де-факто, третьої світової війни, – заявив голова Європейського комітету в Бундестазі по ZDF. Політик ВДП Марі-Агнес Штрак-Циммерманн заявила, що у Шольца поки що «недостатньо конкретної інформації» про постачання зброї. З іншого боку, лідер Партії зелених Омід Нуріпур сказав, що добре, що Шольц ясно дав зрозуміти, що Україні допомагають у тісній співпраці з партнерами по НАТО. Лідер парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх також виступив проти критики канцлера партнерами з коаліції. У листі до своєї парламентської групи Мютценіх сказав, що вважає «запеклими» «окремі коментарі та виступи коаліційних партій» у дебатах про постачання зброї. У вівторок Шольц пообіцяв східноєвропейським партнерам по НАТО, які постачають Україні зброю радянської розробки, з німецькими замінниками у рамках свого роду обміну озброєнням.
Колонка: «Понад п’ять мільйонів втекли з України»
Кількість біженців з України з початку російської загарбницької війни 24 лютого перевищила позначку в п’ять мільйонів. Верховний комісар ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у Женеві розповів у середу про 5 034 439 осіб, які перетнули кордони з сусідніми країнами. Більшість, 2,8 мільйона, першими втекли до Польщі. За даними УВКБ ООН, за останні вісім тижнів кордон з Росією перетнули майже 550 тисяч людей з України. До війни в Україні проживало близько 44 мільйонів жителів.
Видання «Der Tagesspiegel».
Заголовок: Уряд не бачить дефіциту в озброєнні Києву
Німеччина доставляє «безперервно» в Україну.
Евакуаційний коридор для мирних жителів Маріуполя.
Газета «Neue Westfälische». Підпис біля фото: «Померти в Україні».
Буча. Вову (10 років) обіймає його батько Іван, а двоє чоловіків несуть труну з тілом його матері. Марина померла, сховавшись у холодному підвалі понад місяць під час окупації російськими військовими.
Згідно з власними заявами, Росія надіслала Україні письмову пропозицію щодо врегулювання війни шляхом переговорів. «Зараз українській стороні передано наш проект документа, в якому є абсолютно чіткі та відшліфовані формулювання», – заявив офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков. Подробиць він не повідомив.
Газета «Potsdamer Neueste», Підпис на фото: «Для теплої їжі».
«Продукти на третину дорожчі, ніж рік тому. Багато людей потрапляють у неприємності – також у Потсдамі. Оскільки поспіх обслуговувати Потсдамський Тафель стає все більшим, місто з середи окремо забезпечує біженців України їжею».
Газета «Passauer Neue Presse». Заголовок: «ЄС: Конференція донорів для України.
Голова ради Мішель у Києві.
Зеленський домагається членства в ЄС.
Драматичний заклик про допомогу з Маріуполя.
Підпис під фото: «Під час несподіваного візиту до Києва президент Ради ЄС Шарль Мішель (ліворуч) пообіцяв європейську допомогу президенту України Володимиру Зеленському.»
Швейцарія, видання «Tages-Anzeiger». Заголовок над малюнком: «Соммаруга скаржиться ядерній адміністрації у Відні»
Війна в Україні посилила побоювання ядерної аварії. Тому Росія та Україна мають укласти угоду, яка забезпечить безпеку ядерної енергії
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) намагається виступити посередником, але поки що безуспішно. Ситуація також має процесуальний характер, тому що незалежність влади ставиться під сумнів, у тому числі вищим швейцарським державним органом, як тепер відомо. Федеральний радник Симонетта Соммаруга попросила генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі забезпечити, щоб його заступник, росіянин Михайло Чудаков відмовився від завдань, пов’язаних із Росією чи Україною.
«The New York Times». Підпис під фото: «Підвальне приміщення в середу в Авдіївці на сході України. Багато жителів переселилися під землю, щоб уникнути обстрілів».
На Московському Шляху життя переміщається у підвали.
Попередження: Кремль випробовує нову міжконтинентальну балістичну ракету.
Видання «Chicago Tribunу».
Коли 30 березня кількість українських біженців досягла 4 мільйонів людей, результат перевершив найпесимістичніші прогнози ООН. До середи це стало найбільшою кризою з біженцями у Європі з часів Другої світової війни.
Підпис під фото: «Автобус перевозить українських біженців до Польщі 28 березня після вторгнення Росії. Станом на середу з України втекли понад 5 мільйонів людей, а ще 13 мільйонів людей, як вважають, перебувають у пастці в постраждалих від війни районах країни».
Схожі новини
1 Comment
Залишити відповідь Скасувати відповідь
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (17)
- Новини (2 404)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!
[…] газети «Chicago Tribune» станом на 20 квітня з України втекли понад 5 мільйонів людей, ще 13 мільйонів вважають, що перебувають у пастці в […]