У головній читальній залі Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету відбулася зустріч, присвячена історії племен, які мешкали на території Закарпаття близько двох тисяч років тому.
«Закарпаття на зламі ер» – захоплива розповідь з лекційного коворкінгового курсу Волонтеріату вишу про світ кельтів та дакійців, який поступово відкривається для нас з кожною новою знахідкою ужгородських археологів. Лектором виступив доцент кафедри археології, етнології та культурології Ігор Прохненко. Він розповів про подробиці з життя цих племен: особливості матеріальної та духовної культури, а також традиції війни. Про все це ви можете почути у випуску “#Історія_ПравдаЄ| Прохненко. Закарпаття на зламі ер”.


Окремою рубрикою під час зустрічі відбулася презентація книги “Археологія України за роки незалежності”, яка була підготована колективом ГО “Спілка археологів України”. Представив видання голова закарпатського осередку організації.
“Перший варіант обкладинки нагадав усім шкільний підручник. Зважаючи на інформативність текстової частини археологи-редактори прийняли рішення змінили оформлення “обличчя книги”. Мені страшно уявити, що б було, якби і ця версія не сподобалася. Тоді ми б мали тисячі примірників, однаковісіньких за змістом з абсолютно різним дизайном обкладинки. А ця дивина вже точно б стала безпрецедентним бібліотечним феноменом”, — розповідає Ігор Прохненко.
Поміж фактами з історії племен лектор не оминув увагою й цікаві моменти з повсякденного життя археологічних експедицій Ужгородського національного університету. Зокрема і про те, як саме знаходилися найбільш унікальні предмети. Згадали і титанічну роботу відомого археолога Закарпаття, доктора історичних наук, професора В’ячеслава Котигорошка, який присвятив більше 50 років свого життя дослідженню давньої історії Закарпаття, у тому числі її кельто-дакійської сторінки.
А завершилася зустріч декламацією вірша про “таємничу матір історії”:
Боїшся куль – тобі не місце на війні
Боїшся правди – тікай далі від науки
А археологи – то лицарі землі
Так дай Господь удачу їм у руки!