Огляд перших шпальт провідних ЗМІ світу від журналіста Сергія Чернявського за 20 квітня 2022 року.

Газети Британії та Шотландії.

«The Guardian» вийшла з матеріалом: «Росіяни захопили місто на Донбасі».
Масштабний наступ Росії з метою захоплення Донбасу розпочався вчора, коли війська захопили місто Кремінна на сході України та розпочали просування до стратегічного українського військового вузла Краматорськ.

Губернатор області заявив, що українські солдати залишили Кремінну, місто з населенням понад 18 000 людей, після того, як він зазнав лютого нападу з боку Росії. За його словами, штурм вівся «з усіх боків». Це перша перемога Москви з того часу, як у понеділок розпочалася її битва за Донбас.

«Кременна перебуває під контролем «орків» [російських]. Вони увійшли до міста», – повідомив на брифінгу губернатор Луганської області Сергій Гайдай. «Нашим захисникам довелося відступити. Вони закріпилися на нових позиціях і продовжують боротися із російською армією».

Гайдай сказав, що «неможливо» дізнатися, скільки мирних жителів було вбито: «Ми маємо офіційну статистику — близько 200 загиблих, — але насправді їх набагато більше». Він сказав, що відбувалися «вуличні бої», коли росіяни застрелили чотирьох людей, які намагалися втекти машиною.

Місто вже було зруйноване масованим російським артилерійським обстрілом. Воно(місто) розташоване неподалік території, що утримується промосковськими сепаратистськими російськими військами.

«Financial Times» повідомляє, що президента Байдена закликають накласти санкції на юристів у Великій Британії, які працювали на російських олігархів.

У ньому повідомляється, що конгресмен-демократ Стів Коен написав держсекретарю Ентоні Блінкену лист із закликом ввести заборону на в’їзд до США для тих, хто допомагав багатим людям, близьким до Кремля, вживати заходів проти журналістів-розслідувачів.

Як повідомляє «The Telegraph», прем’єр-міністр звинуватив Бі-бі-сі та архієпископа Кентерберійського в тому, що вони критичніші до № 10, ніж до президента Росії Володимира Путіна. Пан Джонсон зробив цю заяву на зустрічі прихильників консерваторів, де він звинуватив телекомпанію та Джастіна Уелбі у «неправильному тлумаченні» планів уряду щодо відправлення прохачів притулку, які, як вважається, незаконно в’їхали до Великобританії, Руанди.

«The Courier» повідомляє, що колишній учень середньої школи Перта був підданий критиці після публікації відео британського військовополоненого, що здалося під час бойових дій в Україні. Відео було редаговано, щоб показати, як він бере інтерв’ю у Ейдена Есліна в наручниках і каже йому, що покарання за його дії зазвичай є смерть.

Європа

Австрія. Газета: «Der Standard». Заголовок «Великий наступ на Сході України в розпалі».

Підзаголовки:

Напад на останній бастіон у Маріуполі.

Москва висилає чотирьох віденських дипломатів.

У вівторок Росія знову значно активізувала свої атаки на сході України. Український Генштаб повідомляв про численні вибухи вздовж лінії фронту та в кількох великих містах, а сама Москва говорила про авіаудари щонайменше по 60 цілях. Місцева влада також повідомила про захоплення міста Кремінна.
За даними російського уряду, це розпочало новий етап «спецоперації» зі звільнення Сходу України та «відновлення мирного життя». З іншого боку, радник президента України Володимира Зеленського заявив, що він переконаний, що наступ Росії не вдасться, оскільки у противника не вистачає сил, щоб прорвати українські рубежі оборони…

…У вівторок Москва оголосила про видворення кількох європейських дипломатів. Небажаними були визнані 21 особа з Бельгії, 15 з Нідерландів і четверо з Австрії. Були викликані посли всіх зацікавлених країн.

За останні кілька тижнів численні європейські країни, такі як Німеччина, Франція, Італія та Іспанія, вислали десятки російських дипломатів. Москва відреагувала на це, видворивши десятки європейських дипломатів. Австрія вислала чотирьох російських дипломатів.

Видання «KURIER». Заголовок: Російська армія воює на сході, але як далеко хоче зайти Путін?».
Поки невідомо, чи буде атака «лише» на Донбасі.

Газета «Vorarlberger Nachrichten» вийшла с заголовком: «Горе і гнів в Україні».
Страждання народу України неосяжні. Загарбницька війна Путіна забирає все більше жертв. Такі могили, як ця в Ірпіні, є німими свідками російського вторгнення в сусідню країну».


Італія. Газета «La Stampa», вийшла с заголовком на фото: «Прах Маріуполя».
Нідерланди. Газета «de Volkskrant» – Підпис на фото: «Чому солдати божеволіють на війні».Російська армія розпочала наступ на Донбас. На раніше захоплених територіях російські солдати безсоромно поводилися. Як війна може прати моральні межі? «Набагато легше вбивати, коли не бачиш, не чуєш і не відчуваєш запах страждань своїх жертв».

Підпис під фото: «Російський військовий заходить до театру Маріуполя, зруйнованого російською армією 16 березня».

Видання «Het Parool». Заголовок: «Місто шукає місце для постійного проживання українців
Амстердам хоче відкрити приймальні центри, де українці можуть залишатись роками. Місто готується до довгого шляху, тому що є ймовірність, що багато хто залишиться тут на довгі роки.

У той час, як Flixbus їздить в Україну з понеділка, Амстердам є першим голландським містом, яке готується до того, щоб українці залишилися тут на довгі роки. Ідея в тому, що багато біженців повернуться нескоро, тому Амстердам має стати для них домом.

Будинок-інтернат De Riekerhof в Амстердамі Nieuw-West має стати одним із місць, де зможуть жити українці. Будинок у Слотерваарті складається з двокімнатних квартир, кожна з кухнею, душем та туалетом, та вміщує від 250 до 300 осіб. Найближчого місяця муніципалітет хоче підготувати будинок до проживання, щоб перші біженці могли заселитися у червні.

Олдермен Рутгер Гроот Вассінк (соціальні питання та біженці) каже, що готелі та гуртожитки, в яких зараз зупиняються українці, не підходять для тривалого проживання. «Криза зараз починає тривати довше. Після перших аварійних рішень доведеться шукати конструктивні рішення. Ми вступаємо до іншої фази».

Українці можуть перебувати у локаціях від одного до трьох років. Діти можуть одразу йти до школи, а дорослі можуть шукати роботу на добрій основі. Політолог Саскія Бонжур, доцент UvA, що спеціалізується на європейській політиці в галузі міграції та надання притулку, називає довгостроковий прийом позитивним моментом. «Це фантастика для можливості добре інтегруватися тут»..

Вона згадує попередні умови прийому. Це мають бути будинки, де українці можуть жити «гідно». Зі школами поблизу, хорошим громадським транспортом та міцними стінами, щоб було мало шумового забруднення. Бонжур: «У людей багато стресу та турбот. Важливо, щоб вони не мали один від одного особливих неприємностей, щоб між мешканцями не виникало додаткових тертя».

Але перш за все Бонжур бачить переваги у прийомі, частково тому, що більшість людей розмовляють однією мовою. «Вони можуть допомогти одне одному знайти роботу через створену мережу. І хоча б є моральна підтримка, бо вони розмовляють однією мовою та мають спільну історію».

Дослідження Організації Об’єднаних Націй, серед іншого, показують, що люди, які тікають зі своєї країни під час конфлікту, залишаються далеко від неї в середньому на двадцять років. Це видно з груп боснійців, які приїхали до Нідерландів у 1990-і роки, і повернення сирійців, які прибули сюди в 2015 році, також поки що нереально.

Очікується, що українці залишаться надовго. Грут Вассінк хоче, щоб уряд приділяв цьому більше уваги.

«У Тер-Апелі вже більше року спостерігається нестача ліжок. Кабінет міністрів має вийти за межі кризи та скласти довгостроковий план разом із муніципалітетами, як вони цього хочуть. Як вони уявляють притулок? Робота? живі гроші? Це велика головоломка, і разом ми маємо підготуватися до того, що вона займе багато часу».

Крім De Riekerhof, муніципалітет має ще три місця прийому. Одним із них є Плантаж Мейдерграхт, де зараз живуть незареєстровані мігранти. Тимчасові об’єкти, які можна порівняти з контейнерними будинками, повинні бути побудовані в Кавель Парнас на півдні та на автостоянці Sportpark Melkweg на півночі. У всіх локаціях є місце щонайменше для сотні українців.

Амстердам веде переговори з муніципалітетом Аудер-Амстел щодо п’ятого місця. Грут Вассінк каже, що у довгостроковій перспективі ці місця також мають бути придатними для розміщення біженців з інших країн. Через місяць муніципалітет ухвалить остаточне рішення, чи можна тут продовжити прийом.

Видання «AD». Заголовок: ««Нова фаза» на Сході України»

Підпис під фото: «Сильні бомбардування Харкова та Маріуполя вчора оголосили про новий етап війни в Україні. Росіяни активізували наступ на Луганськ та Донецьк, зокрема. Мешканці намагаються вижити серед завалів, як тут, у Маріуполі».

Польща. Газета «Gazeta Wyborcza» – «Росія штурмує український Донбас».

Іспанія. Газета «La Vanguardia» – Росія атакує 480-кілометровим фронтом на сході України.

Франція. Газета: «Le Monde» Заголовок: «Україна: Росія посилює свій наступ, щоб захопити Донбас».

Ірландія. Газета «The Irish Times», заголовок – «У готелях закінчується місце для українських біженців».
Підзаголовки:

Очікується, що на короткостроковій основі Millstreet Arena прийме 300 нових осіб.

Російські війська за підтримки артилерії розпочинають наступ на сході України.

Сотні біженців, які втікають від війни в Україні, з цього тижня мають бути розміщені в екстрених приміщеннях у Корку, повідомили сьогодні в Кабміні.

Близько 1000 українців, які рятувалися від російського вторгнення, прибули до Ірландії на великодні вихідні.

Сьогодні ввечері Кабінет міністрів отримає оновлену інформацію про реакцію уряду на кризу, причому міністрам буде повідомлено, що розміщення в готелях зараз майже готове.

Уряд очікує, що з цього тижня розпочнеться використання приміщення екстреної допомоги на Мілстріт Арені в Корку з 300 доступними місцями.

Джерела вказали, що місцева влада почала використовувати тимчасове екстренне житло минулого тижня і продовжувала робити це протягом Великодніх вихідних, оскільки кількість готелів була низька, а стійки реєстрації в Citywest в Дубліні повинні були бути вільними, щоб обслуговувати більше прибуваючих.

За словами джерел, Мілстріт призначений для розміщення біженців на короткостроковій основі, поки не стане доступним середньострокове житло.

Німеччина. Газета «FAZ». Підпис під фото: «Після бою, перед боєм: українські інженери збирають нерозірвані боєприпаси в Гостомелі під Києвом».

Колонка справа: «Що може запропонувати Німеччина».

З російським наступом на Донбасі, який зараз, мабуть, розпочався, війна в Україні вступає в нову, можливо, вирішальну фазу. Після поразки у Києві Путін не може дозволити собі ще одну невдачу. Якби він знову не зміг утвердитися на сході країни, то його кампанія до певного часу провалилася б. Однак якби він зміг розширити два сепаратистські райони та встановити постійний сухопутний зв’язок із Кримом, то вперше з початку війни у ​​нього було б щось, що він міг би піднести як перемогу, насамперед рідному натовпу.

Проте швидке рішення малоймовірне. За західними оцінками, російські військові зробили висновки з помилок північ від; через рельєф місцевості тепер очікується тривалий польовий бій. Україна має великий досвід окопної війни, яка велася на Донбасі протягом останніх восьми років, але, безперечно, продовжуватиме залежати від військової допомоги Заходу.

Американський уряд вже адаптувався до нової ситуації з останніми поставками зброї, включаючи гаубиці.

Німеччина бореться із цим. Протягом кількох днів у дебатах домінували гучні заклики до важкої зброї, деякі з яких походили від людей, які до 24 лютого не були відомі як прихильники зброї. З іншого боку, канцлер, який любить хвалитися своїми лідерськими якостями, вагається. Якщо дивитися тверезо, необхідно враховувати два аспекти: з одного боку, і так погано оснащений Бундесвер повинен залишатися в робочому стані; ніхто не знає, чи пошириться війна на захід врешті-решт. З іншого боку, країни НАТО повинні діяти максимально узгоджено, хоча б, щоб не дати Москві можливості розколотися. Навіть союзники не виконують усіх бажань Києва. Хороше емпіричне правило свідчить: те, що може дати Америка, може дати Німеччина.

Головний матеріал: «Шольц не бачить провалу у підтримці України»

«Інші держави дійшли аналогічних висновків»

Спор у Берліні через зброю.

Канцлер Олаф Шольц не бачить причин змінювати політику Німеччини щодо військової підтримки України. Після наради з главами держав та урядів США, Великобританії, Італії, Франції та Польщі, зокрема, Шольц зазначив, що постачання зброї мають бути «швидко здійснені» та «швидко розвернути». Канцлер намагався ухилитися від тиску з боку своїх партнерів по коаліції, яким все терпілося вимагати постачання важких озброєнь в Україну. У Федеральній канцелярії Шольц заявив, що інші країни G-7 «дійшли висновків, аналогічних нашим».

Канцлер визнав, що війна “перейшла в нову фазу” з “очікуваним настанням Росії” на сході України. Він заявив, що Німеччина хоче продовжувати постачання зброї до Києва, але бундесвер, який має підтримувати оборону країни, більше не має запасів, які він міг би передати.

Тому Україні було запропоновано вибрати необхідне обладнання зі списку озброєнь, які мають німецькі збройові компанії. Німеччина показала, що готова платити за ці постачання. Шольц також заявив, що уряд Німеччини хотів би допомогти тим східноєвропейським партнерам по НАТО, які на армійських складах все ще мали системи озброєнь часів Варшавського договору, які вони могли б передати Україні і для яких їм потім були потрібні заміни західного виробництва.

Шольц зажадав, щоб рішучість Німеччини не ставилася під сумнів із внутрішньополітичних причин. За словами канцлера, це лише посилить президента Росії Путіна. Політики від правлячих партій ВДП та Зелених, а також від опозиційного ХДС раніше посилили тиск на Шольца, щоб він також підтримав Україну важкою військовою технікою. Призначений генеральний секретар ВДП заявив на Deutschlandfunk, що час спливає.

Депутат ХДС Йоханн Вадефул розкритикував обіцяне збільшення фінансової допомоги Україні як «погану тактику, що відволікає». Вадефул оголосив, що якщо федеральний уряд не діятиме відповідним чином, наступного тижня Союз внесе до Бундестагу пропозицію з проханням до уряду поставити Україні бронетранспортери та інше важке озброєння.

Ще один матеріал: «Лавров: Новий етап війни в Україні».

Сильний обстріл на Донбасі.

«Використовувати лише звичайну зброю».

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров підтвердив у вівторок, що в Україні розпочався новий етап війни. За їхніми заявами, російські збройні сили в ніч на вівторок обстріляли 1260 цілей на території України. Вони були атаковані як ракетами, і артилерією. Більшість цілей перебувало у районі Донбасу. У вівторок увечері президент України Володимир Зеленський заявив, що «очікувана битва за Донбас розпочалася». Для свого наступу Росія «задіяла дуже значну частину всієї армії». Лавров запевнив, що в Україні застосовуватиметься «тільки звичайна зброя», жодних атомних бомб.

Тим часом українські підрозділи у портовому місті Маріуполь продовжували опір. За оцінками, до 2500 солдатів та до 1000 цивільних осіб відступили до сталеливарного заводу «Азовсталь». Солдати пропускають повз вуха ультиматуми російських військових і пропозицію гарантувати їм «життя і безпеку», якщо вони складуть зброю. За словами представника Донецької «народної республіки», яку визнає лише Росія, «спецгрупи» розпочали штурм заводу за «допомоги» російської авіації та артилерії.
Президент США Джо Байден у вівторок зателефонував до міжнародних союзників, щоб обговорити подальші дії. Серед учасників були канцлер Німеччини Олаф Шольц, голова комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн, голова Ради ЄС Шарль Мішель та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Білий дім заявив, що йдеться про подальшу підтримку України та спроби притягти Росію до відповідальності. Як стало відомо у вівторок, Москва вислала 21 дипломата з Бельгії та ще 15 із Нідерландів.

Китай заявив про поглиблення відносин із Росією. «Незалежно від того, як зміниться міжнародна ситуація, Китай продовжуватиме зміцнювати стратегічну координацію з Росією», – заявив послу Росії в Пекіні заступник міністра закордонних справ Ле Юйчен. Ле Юйчен наголосив, що обсяг торгівлі з Росією у першому кварталі зріс майже на 30 відсотків порівняно з попереднім роком. Все, що було сказано про війну в Україні, це те, що обидві сторони «обмінювалися думками щодо ситуації в Україні».

Нижня колонка справа: «Фатальна німецька помилка».

Назва обложеного, обстрілюваного та голодуючого міста Маріуполя вже стала синонімом найстрашніших військових злочинів у Європі з часів Другої світової війни, коли наприкінці березня Дмитро Медведєв в інтерв’ю російському телебаченню заявив, що все ще вірить у «світле майбутнє». Для газопроводу «Північний потік” — 2». Проект вигідний усім учасникам, тому було застосовано таке правило: «Конфлікти приходять і йдуть, гроші залишаються».

Чи справді колишній кандидат Путіна на пост президента вірить у те, що трубопровід через Балтійське море таки буде введений в експлуатацію, чи цей оптимізм був викликаний пропагандистськими цілями, не має значення.

Слова Медведєва цікаві тим, що відображають те, що, з погляду російського керівництва, було суттєвою рисою політики Німеччини щодо Росії: готовність відкласти убік усі гарні слова про демократичні цінності, європейську солідарність тощо, як тільки досить замішані гроші та інтереси німецькі корпорації.

Останніми роками Німеччина зіграла фатальну двояку роль. З одного боку, уряд Німеччини зробив істотний внесок у те, що ЄС одноголосно відреагував санкціями на анексію Криму та розпочату Росією війну на Донбасі; з іншого боку, вона підірвала довіру і, отже, ефект цієї реакції, виступаючи за «Північний потік-2» більше, ніж будь-який інший член ЄС.

Якщо німецькі політики хочуть винести уроки на майбутнє з історії нападу Росії на Україну, одне має бути зрозумілим: «Північний потік — 2» із самого початку був серйозною помилкою — і не лише «з сьогоднішніми знаннями», як Мекленбург-Померанія. Про це заявила прем’єр-міністр Мануела Швезіг (СДПН).

Коли у червні 2015 року було підписано угоду про будівництво газопроводу, лише чотири місяці тому просування російських військ на Донбас було зупинено у Мінську гнилим компромісом до особливого розпорядження. Було очевидно, що Москва не збиралася дотримуватися домовленостей, а натомість підсушувала конфлікт. Тоді російське керівництво прямо заявило, що «Північний потік — 2» має пройти в обхід України.

Той факт, що Німеччина, проте, була готова поглибити енергетичні відносини з Росією, сприйняли в Москві як сигнал до того, що німці повернуться до «звичайного бізнесу» після розумного періоду ганьби і, у разі потреби, пожертвують Україною.

Це враження підкріплювалося тією непохитністю, з якою Берлін чіплявся за проект протягом багатьох років, незважаючи на неодноразові провокації Росії проти України та протести США та значної частини партнерів із ЄС.

Якби йшлося лише про економіку, аргументи на користь трубопроводу мали б сенс. Але потенційні вигоди зводилися нанівець великими політичними небезпеками. Критики «Північного потоку — 2» постійно зазначають, що будівництво газопроводу призведе не лише до фінансових втрат для України, а й серйозних ризиків для безпеки. Прибічники відмовилися обговорювати це, стверджуючи, що це є проект приватного сектору. Це було абсурдно, бо жоден інфраструктурний проект такого масштабу не є аполітичним. А у випадку із «Північним потоком-2» сумнівів у тому, хто був діловим партнером, не могло бути: агресивний авторитарний режим, який хотів використати газопровід, щоб отримати важелі впливу на Україну, в якої він уже силоміць відібрав території.

Путін міг би вторгнутися і в Україну, якби «Північний потік — 2» ніколи не планувався. Але з політичною сліпотою, з якою уряд та бізнес у Німеччині зробили цей проект своїм, вони підбурювали до цієї війни. Вони посилили зневагу Путіна до європейських демократій та його надію на перемогу у цьому конфлікті.
Замість того, щоб працювати над посиленням стійкості до очевидних викликів від Кремля, уряд був готовий до збільшення залежності — і цей факт як миротворчий «міст між Росією та Європою» (федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмайєр) перебільшував.

«Північний потік – 2» пішов у минуле. Перший урок, який Німеччина має винести з цієї історії, — активно, без бюрократичної тяганини і без вагань підтримувати український опір.

Видання «Mannheimer Morgen». «Шольц: Військова промисловість має підтримати канцлера».

Олаф Шольц (СДПН) пообіцяв Україні фінансувати пряме постачання зброї німецької промисловості. «Ми попросили німецьку військову промисловість повідомити нам, які матеріали вони можуть поставити у найближчому майбутньому», – сказав Шольц у вівторок у Берліні. «Україна зараз ухвалила вибірку з цього списку і ми забезпечуємо її грошима, необхідними для закупівлі. До них, як і раніше, належать протитанкові засоби, зенітні пристрої, боєприпаси», а також те, що може бути використане в артилерійському бою».

Шольц не став уточнювати. Йдеться про зброю «зі значною віддачею» типу вже поставленого та «компонентів артилерії». Він не говорив про прямі постачання важких озброєнь з Німеччини. Проте партнери по НАТО, які постачають в Україну зброю радянської розробки, можуть отримати заміну з Німеччини. «Це те, що ми робимо разом із багатьма іншими людьми, які йдуть тим самим шляхом, що й ми», — каже Шольц.

Політик ВДП вітала той факт, що Шольц прийняв цю пропозицію, але знову розкритикувала канцлера.

«Ви повинні боротися за свободу та права людини, ви не отримаєте їх безкоштовно. Для цього сьогодні не було достатньо конкретної інформації», – написала вона у Twitter. Критика знову прийшла із Союзу. «Занадто мало – занадто пізно», – така гірка рівновага після прес-конференції Шольца, – написав заступник лідера профспілкової фракції Йохан Вадефуль (ХДС) у Twitter. «Німеччина продовжує постачати важке озброєння, тобто. відмовляється від України».

ХДС та ХСС пригрозили бундестагу заявкою на постачання зброї. «Ми хочемо підтримати федеральний уряд у цій кризі», – написав Уейдфул у Twitter. Якщо Шольц не зрушить з місця, коли йдеться про постачання зброї, він має очікувати подання заявки від ХДС та ХСС у Бундестазі наступного тижня. Слабка більшість німців виступає за постачання важкого озброєння в Україну. У дослідженні трендів РТЛ – 51 відсоток висловився за постачання наступальних озброєнь та важкої техніки. Згідно з опитуванням Forsa, опублікованим у вівторок, 37% виступають проти.

Шольц виступив після відеоконференції з главами держав та урядів міжнародних партнерів та главами країн НАТО та ЄС. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн тоді заявила, що санкції проти Росії мають бути жорсткішими, а «фінансова допомога та допомога у сфері безпеки» для України має бути розширена.
Незважаючи на великомасштабний наступ Росії, що почався, на схід України, на Донбас прямують гуманітарні організації з Німеччини. Як підтвердив у вівторок цієї редакції Патрік Мюнц, відповідальний помічник із Шифферштадта у Пфальці, він планує розмістити блок для перевезення продуктів у міста Краматорськ та Лисичанськ найближчими годинами зі Львова. Метою також є евакуація людей, що проживають там, з оспорюваних районів, які знаходяться приблизно в 2000 кілометрах на схід. Краматорськ та Лисичанськ знаходяться всього за 30 кілометрів від лінії фронту.

Газета «Potsdamer Neueste». Заголовок: «Звинувачення: у вівторок Росія продовжила бомбардувати мирних жителів не лише у Харкові. На вулицях лежать мерці. Список військових злочинів Путіна довгий.»

Заголовок: «Москва проголошує завоювання Донбасу своєю метою».

Міністр закордонних справ Росії Лавров оголосив про нову фазу війни.

Збройні сили у Маріуполі знову прострочили термін дії ультиматуму.

Газета «Neue Westfälische». Німеччина фінансує поставки зброї в Україну
На сході триває новий наступ росіян. У Києві говорять про початок «битви за Донбас». Канцлер Шольц оголошує про експорт зброї.

Швейцарія, видання «BLICK». Заголовок: «Вирішальна битва за Маріуполь.

Данія. Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten». Заголовок: «У церкві, повній біженців, очікування найгірше».

Фронт розташований трохи більше, ніж за 100 км на схід і південь від українського міста Дніпро, де місцева церква стала плацдармом для сотень мирних жителів, які тікали від бомбардувань і важких боїв.
Анонс-заголовок: «Відсутність місцевої підтримки може стати ахіллесовою п’ятою для енергетичного плану уряду. На тлі війни в Україні уряд планує «масове» розширення вітрової енергії на суші. У минулому опозиція громадян і скарги сусідів сповільнювали проекти зеленої енергетики, і, за словами дослідника з енергетичного планування та мера, який сам відмовився від сонячних батарей, залучення місцевих органів влади матиме вирішальне значення для успіху плану. Цілі уряду отримують політичну підтримку, але критикують за відсутність засобів для їх реалізації.

Бельгія. Газета «De Morgen». Заголовок: «Маріуполь не здається».

Російська армія продовжує обстрілювати український порт Маріуполь. Вона в односторонньому порядку оголосила про припинення вогню, щоб українські воїни могли здатися, але воїни це проігнорували».

Ізраїль. «HAARETZ». «Вуличні вказівникі російською мовою: Ноф Хагаліл став новим будинком для українців.

Флора Бонзела сиділа знесилена, балансуючи на колінах зі своєю 9-денною дитиною, в їдальні молдавського центру для біженців на початку березня. Разом з її чоловіком та трьома старшими дітьми їм вдалося втекти від бомб біля свого будинку у Вінниці, на заході центральної України, щодо безпеки на південь від кордону.

Місяць по тому життя Бонзели змінилося. Новий будинок сім’ї, квартира на вершині пагорба у північному ізраїльському місті Ноф-Хагаліл, добре облаштований. Ванна кімната та кухня повністю укомплектовані, вся побутова техніка на своєму місці та працює, а дитячі іграшки зберігаються на балконі.
Щодня старші діти вирушають до школи — у першому, п’ятому та 11-му класах, — а її чоловік Франсіско вирушає на свою нову роботу на заводі. Флора планує сама шукати роботу, як тільки дитина стане достатньо дорослою, щоб її можна було відвідувати в дитячому садку, що субсидується. Хоча вона почувається щасливою порівняно з багатьма українцями, які застрягли у переповнених таборах біженців у Польщі, Молдові та Румунії, вона, як і раніше, мало посміхається.

«Психологічно та емоційно це все ще дуже важко», – каже вона. «Так, усі тут, в Ізраїлі, неймовірно добрі до нас. У нас є одяг та підгузки для дитини на шість місяців. Але в той же час мені важко прийняти той факт, що я живу на пожертвування.

«В Україні мені не потрібна була допомога, – пояснює вона. «Я допомагав іншим. Для цієї дитини у мене був візок за 1000 доларів; Я народжувала у приватній клініці. Ми поїхали з України ні з чим майже без грошей. Ми взяли з собою 300 доларів готівкою та витратили 100 доларів, поки були в Молдові. Ми залишили все наше життя позаду».

Коли наприкінці лютого почали падати бомби, вони сховалися у своєму підвалі, думаючи, що перечекають війну, яка, на їхню думку, «напевно триватиме лише кілька днів». Цього не сталося.
3 березня Бонзела сіли в машину, яка мала відвести їх до Молдови на короткий перепочинок, а потім до Румунії, де вони сіли на один із перших рейсів до Ізраїлю.

«Все це здавалося нереальним, наче я була в кіно», – розмірковує вона.

Ізраїль офіційно зараховує євреїв, таких як Бонзела, до «нових іммігрантів».

Японія. Газета «The Japan Times». Підпис під фото: «Українські воїни їдуть на бронетехніці неподалік лінії фронту з російськими військами у Харківській області в понеділок».

Заголовок: «Росія починає «битву за Донбас». Москва фокусує наземний наступ у двох східних провінціях».

Стаття: «Японія відправить в Україну захисні засоби».

Рішення прийнято після повідомлень про хімічні атаки.

Міністерство оборони Японії оголосило, що відправить в Україну маски та одяг, призначені для захисту від хімічної зброї, а також безпілотників у відповідь на запит Києва, в останню партію оборонних поставок Токіо до країни, що охопила війну.

Рішення надати Україні оборонне обладнання було прийнято після повідомлень про можливу атаку російської хімічної зброї на обложене місто Маріуполь минулого тижня. Сполучені Штати та Великобританія заявили, що стежать за непідтвердженими повідомленнями, які, якщо правда, означатимуть значну ескалацію конфлікту.

У своїй заяві міністерство заявило, що вирішило надати NBC костюми та маски NBC, які призначені для захисту проти прямого контакту та забруднення радіоактивними, біологічними або хімічними речовинами, а також комерційно доступними безпілотниками для українського уряду після того, як він запитав спорядження.

«Ми й надалі надаватимемо стільки допомоги, як можливий для українського уряду», – сказав міністр оборони Нобуо Кіші на прес-конференції.

Минулого тижня президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія може застосувати хімічну зброю в його країні, і закликав Захід ввести більш жорсткі санкції проти Москви, щоб стримати навіть розмови про використання такої зброї.

Відповідаючи на запитання минулої середи про можливе використання хімічної зброї в Україні російськими військовими, речник Пентагону Джон Кірбі сказав журналістам, що такий сценарій не є немислимим.

«Це те, з чого у нас були виправдані підстави для занепокоєння, що під час переслідування цієї війни це може бути тактика, яку вони можуть застосувати, яка полягає в спробі замаскувати потенційну більш серйозну хімічну атаку за допомогою засобів боротьби з заворушеннями», — сказав Кірбі.

Глава НАТО Єнс Столтенберг нещодавно заявив, що Альянс активізував свої «хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні елементи захисту», попередивши, що розгортання зброї Росією змінить характер конфлікту.

«The New York Times». Підпис під фото: «Тіло однієї з щонайменше трьох жертв російських обстрілів у районі Харкова, другого за величиною міста України, у вівторок».

Заголовок: «Росія завдає сильних ударів, намагаючись захопити Донбас».

Колонка справа: «Зосередження сил після провалу стратегії блискавичних атак»

Стаття: «Гонка продовжується».

Коли майже два місяці тому в Україну почали вливатися колони російських військ, Сполучені Штати та їхні союзники почали постачати Київ зброєю та спорядженням для війни, яку багато хто очікував від короткої: снайперськими гвинтівками, касками, аптечками, зашифрованими засоби зв’язку, багато боєприпасів та переносні ракети. та Javelin, які можна було носити на плечі, які швидко стали символами конфлікту.

Попри все, Україна втримала свою столицю і відтіснила Росію з півночі. Тепер, коли Кремль перемикає передачі і розпочинає узгоджені зусилля із захоплення східної України, Вашингтон і його союзники також розвертаються, щосили намагаючись забезпечити Україну більш потужною та сучасною зброєю, щоб захистити себе у жорстокій війні.

Захід зосереджений на відправленні зброї більшої дальності, як-от гаубиці, зенітні системи, протикорабельні ракети, озброєні безпілотники, бронетранспортери і навіть танки — типи зброї, яку, за словами президента Байдена, було зібрано, щоб зупинити «ширший наступ на сході України».
«Постійні постачання зброї» допомогли «гарантувати, що Путін зазнає невдачі у своїх початкових військових цілях із завоювання та контролю над Україною», — сказав Байден минулого тижня. — Ми не можемо… не можемо зараз відпочивати.

Потім, після відеодзвінка з союзниками у вівторок, Байден повідомив журналістам, що Сполучені Штати направлять в Україну більше артилерії. Очікується, що найближчими днями він оголосить про новий пакет військової допомоги Україні, повідомило джерело, поінформоване про його плани. За словами джерела, сума допомоги буде відповідати пакету зброї та артилерії на суму 800 мільйонів доларів, про який було оголошено минулого тижня.

Але ця стратегія пов’язана з помітним ризиком: вона викликає невдоволення Росії, що це розпалить ширший міжнародний конфлікт.

Нещодавно Росія направила США офіційне попередження, заявивши, що західні постачання «найчутливіших» систем озброєнь в Україну можуть призвести до «непередбачуваних наслідків».

Американські офіційні особи кажуть, що це попередження показує, що поставлена зброя є ефективною у війні з Росією.