Свалявський відділ Мукачівської окружної прокуратури скерував до суду обвинувальний акт щодо ексначальника відділення банку за фактами повторного підроблення документів і шахрайства, зокрема – і у великих розмірах (ч.ч. 2, 3 ст. 190, ч.ч. 1, 3 ст. 358 КК України).

Слідством встановлено, що посадовець, зловживаючи довірою громадян, підробляв договори банківського вкладу та обіцяв їм розмістити депозит під дуже вигідні відсотки. Йшлося про 9-10% річних у валюті чи 20% річних у гривні, що явно перевищувало можливу відсоткову ставку. Надалі керівник установи підписував фальсифіковані договори, проставляв на них печатки банку та віддавав потерпілим, створюючи видимість законності своїх дій. Гроші, які закарпатці нібито клали на депозитний рахунок, чоловік отримував особисто та залишав собі, навіть не вносячи їх у касу банку.

Таким чином лише від трьох потерпілих він отримав кошти на загальну суму 36 тисяч доларів США, що на момент вчинення злочину по курсу НБУ було еквівалентно 1 млн грн. Закарпатці залишилися без власних заощаджень, не кажучи вже про будь-які відсотки за вкладами.

Обвинувальний акт скеровано до Свалявського районного суду для подальшого розгляду. У разі доведення вини особі може загрожувати покарання у виді позбавлення волі строком до 8 років, – інформує пресслужба Закарпатської обласної прокуратури.