Результати досліджень підтвердили наявність африканської чуми у диких свиней в Ужгородському районі. Про це інформує Держпродспоживслужба Івано-Франківської області.

Відповідно до інформації ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області, на територіях лісомисливських господарств Ужгородського району було підтверджено наявність захворювання на африканську чуму у дикої свині.

На території Перечинського лісництва 11 травня встановлено захворювання на АЧС у двох диких свиней. А 17 травня виявлено ще випадок АЧС у дикої свині у лісомисливському господарстві того ж Ужгородського району.

Виявлення вірусу підтверджено звітом про результати дослідження Львівською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби. 17 травня було встановлено діагноз — африканська чума свиней (АЧС).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.

Африканська чума свиней

Африканська чума свиней – це високозаразне вірусне захворювання. Проявляється лихоманкою, синюшністю шкіри та поширеними крововиливами внутрішніх органів. Смертність, в залежності від перебігу хвороби, може бути від 50% до 100%. Тварини, які перехворіли та вижили, залишаються довічними вірусоносіями. Для людини африканська чума свиней безпечна.