Про це повідомили на сайті онлайн-видання AgroPortal.

За словами голови Ясінянської територіальної громади Андрія Делятинчука, на отримані 50 тисяч гривень громада придбає цистерну-охолоджувач для молока, в якій коров’яче молоко, зібране в жителів Ясінянської громади, везтимуть на сироварню в Квасах. Проєкт «Мобільний пункт прийому молока» подала ГО «Кваси — наповнюйся!».

Більшість жителів Ясінянської ТГ утримують малу та велику рогату худобу. Наразі однією з проблем на даний час є транспортування молока до найближчої сироварні, адже без спеціальної охолоджувальної цистерни молоко швидко псується та знижується в якості.

“Основною метою нашого проєкту є розвиток та підтримка малого традиційного фермерства і насамперед забезпечення стабільного ринку збуту для жителів усієї Ясінянської територіальної громади. Адже високогірні райони завжди славилися тим, що жителі тримали в господарствах худобу. Хоча останнім часом ця тенденція починає знижуватись саме через відсутність молокопереробки, яка б охоплювала і залучала всіх мешканців нашої територіальної громади”, – зазначила Мирослава Тулайдан, проєкт-менеджер ГО «Кваси Наповнюйся».

У перспективі в громаді планують створення локального бренду молочних продуктів «Ясінянська Долина» і забезпечення безперебійного виготовлення та постачання коров’ячої бринзи з географічним локальним зазначенням.